به گزارش دیار آذربایجان ، احد جودی عصر یک شنبه در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان اهر گفت: در سال ۹۴، ۳۶ هزار و ۲۲۲ مورد ازدواج در استان آذربایجان شرقی ثبت شده بود که در سال ۹۵ تعداد ازدواج های ثبت شده، با ۶۵۷ مورد کاهش به ۳۵ هزار و ۵۶۵ مورد رسیده است.

وی، افزود: در سال ۹۵ نیز ۶۹ هزار و ۷۳۱ مورد ولادت در استان آذربایجان شرقی ثبت شده است که در سال ۹۴ تعداد ولادت های ثبت شده، ۷۲ هزار و ۳۴۹ مورد بود یعنی در سال ۹۵، ۲ هزار و ۶۱۸ مورد کاهش ولادت را نشان می دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان شرقی، گفت: ۵۲ درصد متولدان را با ۳۶ هزار و ۲۲۵ مورد پسران و ۴۸ درصد را دختران با ۳۳ هزار و ۵۰۶ مورد تشکیل می دهند.

وی، همچنین گفت: در سال ۹۵ نیز ۲۱ هزار و ۹۰۳ مورد فوت در استان آذربایجان شرقی ثبت شده است که در سال ۹۴ تعداد فوت شده های ثبت شده ۲۲ هزار و ۳۳۷ مورد بود که اینها نشان از کاهش ۴۳۴ موردی فوت شده در سال ۹۵ است.

مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان شرقی، همچنین از ثبت ۸ هزار و ۹۹۷ مورد طلاق در استان آذربایجان شرقی در سال ۹۵ خبر داد.

علل طلاق باید ریشه یابی شود

وی، با بیان اینکه تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار مورد کارت ملی هوشمند در استان آذربایجان شرقی صادر شده است گفت: قصد داریم امسال برای نزدیک به ۲ میلیون نفر کارت ملی هوشمند صادر کنیم.

مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان شرقی، گفت: اگر برای تمامی مردم کارت ملی هوشمند صادر شود بیشتر کارهای اداری از این طریق انجام خواهد شد.

جودی، با بیان اینکه وقایع حیاتی ۴ گانه در زمان های مقرر در سطح استان آذربایجان شرقی ثبت می شود گفت: همانطوری که در فوتی ها علت فوتی ها نیز اعلام می شود تا جلوی این علل گرفته شود امیدواریم در طلاق ها نیز فقط به ثبت آمار ها بسنده نشود بلکه علت های طلاق نیز ریشه یابی شود.

ساماندهی آرامستان های شهرستان اهر ضروری است

در این جلسه معاون فرماندار شهرستان اهر نیز، گفت: ساماندهی آرامستان های شهرستان اهر برای ثبت به موقع فوت شده ها از الویت هاست.

مدد سمندری، افزود: از ادارات دخیل در ارایه آمار وقایع حیاتی و به خصوص فوت شده ها انتظار داریم در کمترین زمان گزارشات خود را اعلام کنند تا بعداً مشکلی به وجود نیاید.

وی، همچنین با بیان اینکه طلاق شهرستان های دیگر منطقه ارسباران نیز در شهرستان اهر ثبت می شود ایجاد دفاتر ثبت طلاق در این شهرستان ها را نیز ضروری دانست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious