میخل پاچا مدیر عامل شرکت لهستانی Bioelektra در گفتگو با خبرنگار دیار آذربایجان اظهار داشت : در صورت توافق با شهرداری مرند در خصوص راه اندازی کارخانه کمپوست زباله در این شهر ، شرکت بیوالکترا ظرف مدت یکسال از عقد قرارداد این کارخانه را آماده بهره بردای خواهد کرد .

وی در ادامه افزود : بانک لهستان آماده گارانتی با همکاری بانک شهر برای اجرای این پروژه است

میخل پاچا در خصوص جزئیات این پروژه گفت : دستگاه های این کارخانه تکنولوژی کشور لهستان است که ۳۵ میلیون یورو تا ۳۷ میلیون یورو ارزش سرمایه گذاری این پروژه می باشد

مدیر عامل شرکت بیوالکترا در خصوص چگونگی انتخاب شهرستان مرند برای اجرای این پروژه گفت : طی بازدید های صورت گرفته از محل های دفن زباله شهرستان های تبریز ، مرند ، مراغه ، اهر و میانه سایت شهرستان مرند با ۲۵۰ تن زباله و فضای مناسب برای احداث این کارخانه مورد تایید ما قرار دارد .

وی با اشاره به اشتغال زایی ۶۵ نفری این پروژه خاطر نشان کرد : شهرداری مرند همکاری خوبی در این خصوص با ما داشت که با بررسی مطالعات صورت گرفته توسط شهرداری و همچنین مطالعات شرکت بیوالکترا پس از عقد قرارداد با شهرداری این کارخانه را با ۱۴ اتوکلاو و با ظرفیت روزانه ۲۷۰ تن در روز طی مدت یکسال آماده بهره برداری خواهیم کرد .

وی  همچنین از عقد تفاهم نامه همکاری با اتاق بازرگانی استان آذربایجان شرقی و امور شهری و شوراهای استان در این رابطه خبر داد .

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious