به گزارش دیار آذربایجان ، دکتر علی آمقی رودسری با اشاره به چگونگی میزان تولیدات و طرح‌های تحقیقاتی موسسه رازی شعبه شمال غرب کشور(مرند) در سال گذشته، اظهار کرد: با توجه به نیاز کشور به واکسن نیوفلورازی که میزان آن حدود یک میلیارد دز در سال است، ۳۰ درصد این مقدار در موسسه رازی شعبه مرند تولید می‌شود.

رئیس موسسه رازی شعبه مرند افزود: ظرفیت تولید واکسن نیوفلورازی در این شعبه سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دز است که در صورت تحقق منابع مالی مربوط به توسعه، می‌تواند به ۷۰۰ میلیون دز در سال نیز افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی این شعبه برای تولید محصولات جدید خاطرنشان کرد: تولید نیمه‌صنعتی واکسن گامبورو، تولید نیمه‌صنعتی واکسن نیوکاسل ۰٫۱ سی‌سی، تولید نیمه‌صنعتی واکسن آنفلوآنزای عیار بالا از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار موسسه رازی شعبه مرند قرار دارد.

دکتر آمقی با اشاره به چگونگی همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در این موسسه گفت: با توجه به سیاست‌های موسسه رازی مرکز در این خصوص، شعبه مرند نیز از هرگونه همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیانی که در زمینه تولید واکسن های کشته طیور فعال هستند، استقبال می‌کند.

وی ضمن اشاره به برنامه‌های موسسه رازی شعبه مرند در سال جاری اظهار کرد: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، اهدافی در این رابطه تدوین و اتخاذ شده که در دستور کار این موسسه قرار گرفته است.

رئیس موسسه رازی شعبه مرند افزود: افزودن آنتی‌ژن‌های مربوط به بیماری‌های سندرم افت تخم مرغ، برونشیت و گامبورو و همچنین ترکیبات مختلف این ۳ آنتی‌ژن و آنتی‌ژن‌های آنفلوآنزا و نیوکاسل، تولید نیمه‌صنعتی واکسن نیوکاسل ۰٫۱ سی سی و تولید نیمه‌صنعتی واکسن آنفلوآنزای عیار بالا از جمله برنامه‌های این موسسه در سال جاری محسوب می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، وی بررسی اکومورفوتیک عقرب‌های استان آذربایجان شرقی و استان اردبیل، جداسازی و شناسایی گونه‌های بابزیا در نشخوارکنندگان استان آذربایجان شرقی، کار بر روی ادجوانت‌های جایگزین برای تولید واکسن‌های روغنی طیور، مقایسه عملکرد واکسن نیوفلورازی در جوجه‌های گوشتی و تخم‌گذار و نیز تعیین زمان بهینه تزریق واکسن نیوفلورازی در جوجه‌های گوشتی و تخم‌گذار را از مهمترین طرح‌های تحقیقاتی در موسسه رازی شعبه مرند عنوان کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious