به گزارش دیار آذربایجان ، تقی کرمی روز دوشنبه در گفت و گویی با اشاره به اینکه پارسال دهیاران استان یکهزار میلیارد ریال از سوی دولت کمک دریافت کردند، افزود: امسال این اعتبارات به دو برابر افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در قانون بودجه سال ۹۶ و در برنامه پنج ساله ششم دولت با ارائه لایحه سهم روستاها از محل درآمدهای آلاینده ها از ۲۰ درصد به ۳۵ درصد افزایش یافته است، افزود: از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستائیان و توسعه روستاها یک و نیم میلیارد دلار اختصاص یافته است.

کرمی، برگزاری جشنواره ها در روستاها برای شناساندن ظرفیت های موجود در روستاها را از دیگر برنامه های سال جاری عنوان کرد و افزود: امسال در روستاهای استان ۶۹ جشنواره برگزار خواهد شد.

وی، دهیاران را مدیران راهبردی روستاها یاد کرد و گفت: روستاهایی که بالای ۲۰ خانوار جمعیت داشته باشند نهاد دهیاری در آنها تشکیل می شود.

کرمی افزود: در آذربایجان شرقی تعداد یکهزار و ۹۳۰ دهیاری مصوب داریم که تاکنون یکهزار و ۱۳ دهیاری در استان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه دهیاران می توانند در قالب تعاونی و یا با کمک بخش خصوصی در روستاها برای درآمد زایی و اشتغال و توسعه روستایی برنامه ریزی کنند، افزود: از بدو تشکیل دهیاری ها در استان ۱۱۷ میلیارد تومان به دهیاری ها کمک شده است.

کرمی ادامه داد: در سطح استان ۵۳ روستای هدف گردشگری وجود دارد که دولت در سال گذشته برای ۱۱ روستا اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال جهت ایجاد مراکز تفریحی و اقامتی و گردشگری کمک کرده است.

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious