به گزارش دیار آذربایجان ، احمد حمزه زاده عصر امروز سه شنبه در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بناب با بیان این مطلب و با اشاره به اهداف برگزاری تبریز۲۰۱۸ اظهار کرد: با اجرای این طرح در درجه اول جهان اسلام می خواهد پایتخت خود را به کشورهای اسلامی معرفی کند.

وی افزود: علاوه بر تبریز ۵ مسیر را در بخش های مختلف برای شهرهای استان پیش بینی کرده ایم که بر اساس ظرفیت های موجود گردشگران از امکانات آن ها استفاده کنند.

قائم مقام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی سپس با بیان اینکه بناب جزو گلوگاه های اصلی گردشگری است؛ تصریح کرد: علیرغم اینکه اعتبارات میراث فرهنگی بسیار ناچیز است ولی برای شهرستان بناب در این بخش اعتبارات خوبی تخصیص یافته است و اعتبارات تخصیصی به میراث فرهنگی بناب امسال ۵۰ درصد افزایش یافته است.

حمزه زاده همچنین از برگزاری سومین دوره جشنواره کباب بناب در شهریورماه امسال خبرداد و گفت: میراث فرهنگی استان در نظر دارد در کنار برگزاری جشنواره کباب صنایع دستی و اثار تاریخی این شهرستان را معرفی نماید.

وی با اشاره به ضرورت گنجاندن زمان برگزاری جشنواره کباب بناب در تقویم میراث فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: قرار دادن جشنواره کباب در کنار برنامه های تبریز۲۰۱۸ جزو برنامه های میراث فرهنگی استان است و در تلاشیم جشنواره کباب بناب را از سال آینده بصورت بین المللی برگزار کنیم.

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious