به گزارش دیار آذربایجان ، محمد صادق پور مهدی در گردهمایی مدیران‌کل امور عشایر سراسر کشور در تبریز، با بیان اینکه خدمت به عشایر اجر مادی و معنوی زیادی دارد، گفت: عشایر ساکن در استان اکثرا در مناطق مرزی زندگی می‌کنند و باید همانند سایر هموطنان از امکانات مناسب زندگی بهره‌مند باشند.

وی ادامه داد: عشایر، سهم عمده‌ای از تولید را برعهده دارند و باید بتوانیم زمینه عرضه محصولات تولیدی آنها از جمله صنایع دستی باکیفیت و محصولات غذایی را ایجاد کنیم.

پورمهدی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های عشایری و روستایی کشور ناشناخته مانده است، افزود: باید با برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها، این ظرفیت‌ها را به جامعه معرفی کنیم تا از این طریق، شاهد جذب گردشگر و ترویج فرهنک غنی عشایر باشیم.

وی با اشاره به اجرای طرح استفاده از انرژی خورشیدی در مناطق عشایری، گفت: متأسفانه این طرح آن‌چنان که باید در استان اجرایی نشده و امیدواریم به‌زودی این کار انجام شود؛ در بخش ارتباطات کارهای خوبی شده اما خدمات ارائه شده کافی نیست.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به موضوعاتی نظیر انتقال فناوری، مدیریت و مصرف بهینه آب، حفاظت از مراتع و بهداشت و درمان عشایر نیز اشاره کرد و گفت: باید با راهکاری جامع و یا مرحله‌ای، برای بهداشت و درمان عشایر استان که همیشه در حال کوچ هستند تدابیری اندیشیده شود.

انتهای پیام/

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious