به گزارش دیار آذربایجان ، محمد نصرتی در این گردهمایی ضمن اشاره به اولویت های ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور، گفت: حرکت به سمت اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد یکی از اولویت های ستاد است و در این زمینه علاوه بر نیاز به حضور تمام مردم در صحنه، باید ظرفیت های گروه های هنری نیز بیشتر مدنظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: اعتیاد مشکل فردی نیست و در صورت افزایش میزان اعتیاد همه آسیب می بینیم. بر همین اساس، نقش علما، ورزشکاران و هنرمندان بیشتر مشخص می شود.

نصرتی افزود: ایجاد اشتغال برای افراد رها شده از بند اعتیاد ضروری است و داشتن شغل به این افراد، هویت اجتماعی و خانوادگی، اعتماد به نفس و امید می دهد.

وی با اشاره به پیشگامی ارس در مبارزه فرهنگی با اعتیاد، اظهار کرد: تغییرات و تحولات امروز ارس مایه خوشحالی است و این توسعه در سایه امنیت، وحدت و همدلی اتفاق افتاده است.

نصرتی در ادامه گفت: ارس منطقه مهمی در کشور است و بخش مهمی از تاریخ و هویت ماست.

نصرتی با اشاره به فضای سایبری و خطرات آن، ادامه داد: نبرد این روزهای دشمن بیشتر در جبهه فرهنگی اتفاق می افتد و حملات دشمن بیشتر در این محیط ها انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر، استفاده جوانان از موارد انرژی زا در باشگاه های بدنسازی ، استفاده از موارد افزایش دهنده قدرت جنسی، استفاده بی رویه از لوازم آرایشی که اغلب به صورت ماسک روانه بازار می شود و استفاده از داروهای لاغری، قلیان و سیگار است که می تواند مقدمه ورود به اعتیاد باشد.

نصرتی در پایان گفت: اگر در جامعه نشاط و شور اجتماعی باشیم و جوانان در اوقات فراغت بیکار نباشند، مطمئنا به سمت موارد مخدر نمی روند.

در ادامه برنامه نیز مدیر امور اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ارس به تشریح برنامه های صورت گرفته در سازمان منطقه آزاد ارس پرداخت.

محمد صادق نافذی عنوان کرد: سازمان منطقه آزاد ارس در کنار فعالیت های اقتصادی از مسایل فرهنگی غافل نشده است و اقداماتی در حوزه های جریان سازی و آگاه سازی موضوع سلامت در منطقه، توانمندسازی جامعه محلی، انجام پژوهش های میدانی , توسعه زیرساخت های اجتماعی و فرهنگی در سال های اخیر انجام یافته است.

وی تهیه و توزیع ۳۰۰۰ جلد کتاب، توزیع ۲۰۰ سی دی آموزشی، مشارکت در ساخت ۵ فیلم که ۳ فیلم در حوزه آسیب های اجتماعی است و ۱۶۵۰ ساعت دوره و کارگاه توانمندسازی جامعه محلی را از جمله برنامه مهم سازمان منطقه آزاد ارس در این حوزه عنوان کرد.

گفتنی است، در این گردهمایی که به همت سازمان منطقه آزاد ارس و با حضور هنرمندان و پیشکسوتان استان برگزار شد، با اکران فیلم “بیگانه در خانه۱” و “زیرپل” به تهیه کنندگی و کارگردانی محراب نوروزی (سفیر فرهنگی هنری استانداری آذربایجان شرقی) از این هنرمند تجلیل شد.

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious