به گزارش دیار آذربایجان ، “حابل زادبود” در پی انتشار برخی اخبار در خصوص واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به برخی افراد حقیقی، به خبرنگار «نصر» گفت: گروه ماشین سازی تبریز برابر اصل ۴۴ قانون اساسی و بر اساس مصوبه هیات وزیران در اسفند سال ۹۴ به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد ایران واگذار شده است.

وی افزود: سازمان خصوصی سازی از سوی این صندوق وکالت فروش سهام گروه ماشین سازی را بر عهده گرفته است و تا این لحظه هیچ گونه فروش سهام از سوی این سازمان انجام نگرفته است.

زادبود به انتشار برخی اخبار در خصوص مالکیت برخی افراد حقیقی در کارخانه ماشین سازی تبریز اشاره کرد و گفت: تا این تاریخ هیچ گونه واگذاری سهام به هیچ شخص حقیقی و یا حقوقی انجام نپذیرفته است و هر گونه ادعایی مبنی بر خرید سهام و مالکیت فردی در گروه کارخانجات ماشین سازی تبریز مردود و فاقد وجاهت قانونی است.

وی در پایان گفت: در صورت هر گونه تغییر و تحولی در گروه ماشین سازی تبریز، مراتب توسط اداره روابط عمومی و امور بین الملل این شرکت و از طریق رسانه ها به اطلاع عموم خواهد رسید.

گفتنی است در هفته های گذشته برخی اخبار غیر دقیق و نادرست مبنی بر واگذاری سهام گروه ماشین سازی به شخص حقیقی در تعدادی از رسانه ها منتشر شد که موجب نگرانی فعالان صنعتی، کارگران این مجموعه و مردم آذربایجان شرقی شده بود.

 گزارش «نصر» حاکی است، پایه گذاری کارخانجات گروه ماشین‌سازی تبریز بر اساس موافقت‌نامه همکاری‌های فنی و اقتصادی دولتی ایران و چکسلواکی سابق با هدف تولید انواع ماشین‌افزار، کمپرسورهای صنعتی، پمپ‌های آب، الکتروموتور، لیفت‌تراک، انواع موتورهای دیزلی، ماشین‌آلات نساجی منعقد و به مرحله اجرا گذاشته و از سال ۱۳۵۱ بهره‌برداری از این طرح عظیم آغاز شد.

گروه ماشین‌سازی تبریز با پنجاه سال سابقه تولید انواع ماشین‌های ابزار و ارائه مستمر خدمات پس از فروش در سطح کشور در حال حاضر، به سبب بلاتکلیفی ۱۴ ساله در سازمان خصوصی سازی از حضور موثر در عرصه تولید و رقابت انواع ماشین‌ افزارهای صنعتی باز مانده و عرصه برای رقبای خارجی از جمله چین و تایوان فراخ تر شده است.

گروه ماشین‌سازی تبریز به عنوان یکی از شرکت‌های صنعتی عمده در تولید ماشین افزارهای صنعتی نقشی محوری در توسعه زیرساخت های صنعتی کشور داشته است، اما این ظرفیت بزرگ صنعتی کشورمان سال هاست در پیچ و خم واگذاری در سازمان خصوصی سازی و در کما به سر می‌برد.

انتهای پیام/

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious