به گزارش دیار آذربایجان ، محسن عرب باغی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح مجتمع بین راهی طوعلی سفلی و ساماندهی مسیر داخلی روستای جانانلو با اشاره به اینکه دولت حامی رشد اقتصادی به ویژه در مناطق محروم است، افزود: اگر مناطق آزاد مورد حمایت جدی دولت و مردم باشد،برای منطقه پیشرفت حاصل می شود.

وی افزود: در شهرستان جلفا دو میلیون مترمربع ساخت و ساز انجام شده که منجر به توسعه منطقه از نظر صادرات کالا، صنعت کشاورزی و گردشگری این شهرستان شده است.

عرب باغی گفت: منطقه آزاد خداآفرین نیز قابل سرمایه گذاری است و برای توسعه اشتغالزایی باید کالاهای صادراتی تولید شود.

وی تولید محصولات کشاورزی به روش کنونی را منسوخ دانست و افزود: باید با روش های جدید و به روز در جهت افزایش ارزش افزوده و راندمان تولید اقدام و در کنار آن صنایع تبدیلی نیز ایجاد شود.

نماینده مردم کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اقدامات باید مطابق نیاز منطقه و مردم و در راستای ایجاد زیر ساخت ها ی توسعه انجام شود.

قلی الله قلیزاده خواستار استقرار معاونت توسعه و برنامه ریزی منطقه آزاد در مرکز خداآفرین و توجه مسئولان جلفا به این شهرستان شد و افزود: منطقه آزاد ارس بزرگترین ابزار و جاذبه برای توسعه و پیشرفت است.

وی همچنین بر راه اندازی کالای همراه مسافر و استفاده مردم از این فرصت در محدوده خداآفرین تاکید کرد. 

مجتمع بین راهی طوعلی سفلی شامل دو باب نماز خانه، ۶ چشمه سرویس بهداشتی و یک دهنه بوفه با مساحت ۱۱۰متر مربع و با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید. 
شهرستان خداآفرین با جمعیتی در حدود ۳۵ هزار نفر در ۲۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز در حاشیه رودخانه مرزی ارس واقع است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious