مهدی درخشانی قائم مقام و سردبیر پایگاه خبری دیار آذربایجان با اشاره به اینکه سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر کشتار مسلمانان میانمار فاجعه است ، اظهار داشت : مشاهده عکس های مربوط به کشتار زنان، مردان، کودکان و سالخوردگان بی‌پناه و بی‌دفاع میانمار ، نشان از یک فاجعه اسفناک و عظیم انسانی است که موجب کوچ اجباری دهها هزار تن از مسلمانان روهینگیا نیز شده است .

وی در ادامه افزود : فاجعه بار ترین این رفتار ها ، سکوت مدعیان حقوق بشر ، سازمان‌های بین المللی و کشورهای غربی است که با بی‌تفاوتی تمام در حال تماشای این وقایع وحشیانه ، نقض حقوق بشر و نسل‌کشی مسلمانان در میانمار هستند .

درخشانی تاکید کرد : متاسفانه ضعف دولت مرکزی میانمار این قدرت را به اقوام و قبایل تندروی این کشور داده است تا اقدامات وحشیانه خو را بر ضد مسلمانان این کشور اعمال کنند.

قائم مقام و سردبیر پایگاه خبری دیار آذربایجان افزود : این اتفاقات در حالی ادامه دارد که بر اساس آمار رسمی دولت میانمار در ماه مارس گذشته ۴۳ نفر در شهر میکتیلا کشته شدند.

وی در خاتمه ضمن محکومیت این رفتارها گفت : رهبر مسلمانان میانمار دکتر محمد یونس سکوت کشورهای مسلمان در کنار کشورهای غربی و مجامع حقوق بشری را علت ادامه یافتن کشتار مسلمانان این کشور می‌داند ، اما ناگفته نماند جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که قبل از بیداری کشورهای مسلمان و اتفاقات را محکوم کرد و در پی آن ضمن بیانه های مسئولین کشوری ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با صدور اطلاعیه ای آمادگی خود را برای هرگونه مشارکت در کمک به آوارگان میانماری اعلام نمود .

براساس این گزارش ، میانمار از شمال شرقی با چین، از شرق با لائوس، از جنوب شرقی با تایلند، از غرب با بنگلادش و از شمال غربی با هند مرز مشترک دارد و از جنوب غربی با خلیج بنگال و از جنوب با دریای آندامان محدود می شود. یک سوم مرز خارجی میانمار را مرز آبی تشکیل می دهد ، این کشور با مساحت ۶۷۸۵۰۰ کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ آسیای جنوب شرقی است. این کشور ۱۹۰۰ کیلومتر مرز آبی دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious