به گزارش دیار آذربایجان ، جعفر راستگوی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار  داشت: با وجود کمک‌ها و مساعدت‌های خیران متاسفانه آمار ساختمان‌های آموزشی تخریبی در شهر تبریز و روستاهای آن بسیار بالا است به طوری‌که از ۶ هزار و ۷۳۹ کلاس درس در ۶۷۰ مدرسه در نواحی پنج‌گانه  موجود در کلان‌شهر تبریز ۲ هزار و ۱۵۹ کلاس درس تخریب و ۲ هزار و ۲۸۸ کلاس درس نیازمند مقاوم سازی است که  این همت والای خیران را می‌طلبد.

وی افزود: ۴ هزار و ۴۴۷ کلاس درس یا به عبارتی ۶۰ درصد کلاس‌های درس کلان‌شهر تبریز تخریبی و نیازمند مقاوم سازی است.

راستگوی خاطرنشان کرد: در صورت زلزله در کلان‌شهر تبریز بین ۵٫۵ تا ۶ ریشتر در ۴۰ درصد از ۶۰ درصد مدارس تخریب و نیمه مستحکم استان اتفافات ناگوار اتفاق خواهد افتاد.

وی تصریح کرد: متاسفانه چهره محرومیت و فقر در زیرساخت و توسعه مدرسه کمتر از روستاهای دارای محرومیت نیست.

عضو هیأت مدیره مجمع خیران مدرسه ساز کلان‌شهر تبریز با بیان اینکه ۴۶ درصد مدارس استان آذربایجان‌شرقی در تبریز قرار دارد، گفت: ۵۲ درصد دانش‌آموزان استان آذربایجان‌شرقی در تبریز مشغول تحصیل هستند.

راستگوی یادآور شد:  از ۶۰ درصد مدارس نیمه مستحکم و غیرمستحکم شهرستان تبریز ۶۵ درصد در مقطع مدارس ابتدایی و بقیه در مقاطع متوسطه و هنرستان است.

وی از تشکیل نخستین مجمع خیران مدرسه‌ساز تبریز در بیست‌و‌هشتم بهمن سال ۹۵ خبر داد و گفت: این مجمع خیران مدرسه‌ساز با اهداف اشاعه و گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه در راستای ساخت مدرسه، تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدرسه، تجهیز و توسعه مدرسه و تعمیرات ایجاد شده است.

راستگوی با تاکید بر اینکه مدرسه سازی یک تجارت ماندگار است و کمک به امر تعلیم و تربیت و فرهنگ و تمدن جامعه است، ادامه داد: همچنین این امر بر جامعه بسیار تاثیر گذار بوده و برترین خیر و نیکی به شمار می آید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious