معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس از ارائه تسهیلات جدید برای تکمیل هتل ها و مراکز اقامتی ارس، خبر داد. 

دیار آذربایجان ، یوسف داداش زاده، عنوان کرد: در راستای رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ و برای خدمات رسانی هر چه بهتر به گردشگرانی که در سال ۲۰۱۸ به استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس سفر می کنند، تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده است تا هتل ها و مراکز اقامتی بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی بتوانند نسبت به احداث و تکمیل کامل مرکز اقامتی خود اقدام کنند. 

وی افزود: این تسهیلات با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فراهم شده است و پس از بررسی دقیق پرونده پروژه های سرمایه گذاری فعال در این حوزه، تسهیلات مورد نیاز سریعا به سرمایه گذاران تعلق خواهد گرفت. 

داداش زاده رویداد تبریز ۲۰۱۸ را فرصت مناسبی برای تکمیل زیرساخت های گردشگری عنوان کرد و گفت: با تسهیلات درنظر گرفته شده برای رویداد ۲۰۱۸ ، می توانیم شاهد اضافه شدن حداقل ۵۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی منطقه آزاد ارس باشیم. 

به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس، در حال حاضر ۵ پروژه سرمایه گذاری در بخش اقامتی و هتلینگ، در منطقه آزاد ارس در حال تکمیل هستند و در صورت ارائه تسهیلات، این پروژه ها تا یک سال آتی آماده ارائه خدمات به گردشگران خواهند شد. 

گفتنی است، منطقه آزاد ارس، یکی از مقاصد اصلی گردشگران داخلی و خارجی در طول ایام سال بوده و وجود بیش از ۴۰ جاذبه فرهنگی، تاریخی و طبیعی از جمله آثار ثبت جهانی شده، باعث می شود که گردشگران خارجی رویداد ۲۰۱۸ نیز از این منطقه دیدن کنند.

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious