به گزارش دیار آذربایجان ، احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگویی در خصوص موضوع تغییر استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از موضوع تغییر استاندار در آذربایجان‌شرقی مطلع بودند ولی اینکه گزینه‌های مدنظر برای این مسوولیت چه کسانی هستند را نمی‌دانم.

وی با اشاره به اخبار منتشره و اعلام نام برخی افراد برای سمت استانداری در آذربایجان‌شرقی،همه را غیرموثق و نامعتبر خواند و افزود: تعیین استاندار برای هر استانی ابتدا باید در جلسه هیات وزیران اتفاق بیافتد که در حال حاضر این جلسات تعطیل بوده و جلسه‌ای برگزار نشده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق روال سال‌های قبل نمایندگان هر استان در روند انتخاب استاندار قرار می‌گیرند و مشورت و هم‌اندیشی با نمایندگان استان مورد نظر انجام می‌گیرد، بیان کرد: نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی به هیج‌وچه بنا ندارند برای انتخاب نماینده عالی دولت در استان محدودیت ایجاد کنند ولی تا این لحظه هم هیچ نظرخواهی از نمایندگان استان انجام نگرفته است.

وی اذعان داشت: طبق شنیده‌ها در سفر اخیر رئیس دفتر ریاست جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی در هفته دولت، موضوع تغییر استاندار در این استان مطرح شده است.

بیگی اضافه کرد: براساس شنیده‌ها، سفر رئیس دفتر ریاست جمهوری به استان با هدف ارزیابی وضعیت استان بوده که با توجه به شرایط آقای جبارزاده در استان، دولت ترجیح داده بود که راساً بررسی میدانی از وضعیت استان انجام دهد که این وظیفه به آقای واعظی محول شد و بعد از این سفر موضوع تغییر استاندار مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه از پیشنهاد مسئولیت و پست‌های کشوری یا استانی به استاندار آذربایجان‌شرقی بی‌اطلاع هستم، گفت: تغییر معاونت سیاسی وزارت کشور محتمل است.

منبع : فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious