به گزارش دیار آذربایجان ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدشهاب‌الدین حسینی عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی آذربایجان شرقی ضمن تبریک عید غدیر اظهار کرد: این عید در واقع عید ترسیم مسیر ولایت و حکومت بر قلب و جان انسان‌هاست که با جانشینی امام علی به جای پیامبر اسلام مسیری برای شکوفایی اسلام و رشد و اکمال دین پیامبر آغاز می‌شود.

وی اعلام کرد: امروز جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان تشکیل شد تا مباحث پیرامون غدیر و محرم را بررسی کنیم. اعتقاد داریم ما باید اعیاد اهل‌بیت را گرامی بداریم و در ایام ماتم به عزاداری و برگزاری مجالسی برای بیان مباحث معارفی دین بپردازیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد: جای تقدیر دارد که در مراسمی که به صورت مشترک بین ما و مجموعه شهرداری تبریز برگزار شد، بیش از ۲۰۰شاه‌حسین‌گو در محضر نماینده ولی فقیه در استان مورد تجلیل قرار گرفتند. این‌دسته از مراسم‌ها باید استمرار پیدا کنند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت غدیر در اسلام تاکید کرد: بی‌توجهی به غدیر باعث به وجود آمدن عاشورا شد. اگر ۱۴۰۰سال پیش مردم به غدیر توجه می کردند عاشورا به وجود نمی‌آمد. ما باید امروز به پیام غدیر به صورت جدی توجه کنیم و آن را بزرگ بشماریم. پیاده‌روی مراجع تقلیدی از حرم تا حرم همچون آیت‌الله مکارم شیرازی به این مناسبت در قم عملی شایسته و نشانگر اهمیت غدیر است.

حجت‌الاسلام حسینی خبر داد: همچنین امروز جمع شده‌ایم بیانیه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی  در مناسبت های دینی را به مناسبت غدیر و محرم اعلام کنیم و پیگیریم این جلسات در حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم و مدیران دستگاه‌ها برگزار شود.

وی درباره برنامه‌های برجسته برای ایام محرم بیان کرد: امسال سه همایش بزرگ ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های دینی استان ، روسای هیئات مذهبی ، دسته‌جات حسینی را برگزار خواهیم کرد.

همچنین همایش بزرگ مداحان به صورت مستقل قبل از دهه محرم در سالن همایش های مصلای حضرت امام خمینی(ره)تبریز برگزار خواهد شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان در پایان خبر داد: منشوری که در این جلسه تهیه می‌شود، چاپ شده و در اختیار دسته‌جات حسینی قرار خواهد گرفت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious