به گزارش خبرنگار دیار آذربایجان  ، بر اساس اعلام منابع آگاه با وجود اینکه هنوز گزینه نهایی انتخاب نشده است اما شانس و اقبال میر علی اشرف پوری حسینی شانس بیشتری برای ورود به کاخ تاریخی استانداری آذربایجان شرقی بسیار زیاد است.

علی‌ اشرف عبدالله‌ پوری حسینی کیست ؟

میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی در سال ۱۳۴۰ در خانواده ای مذهبی، در شهرستان تبریز دیده به جهان گشود. تا مقطع دیپلم در شهرستان تبریز تحصیل نمود و با ورود به دانشگاه دوران جدیدی از زندگی ایشان آغاز شد .بعد از شروع جنگ تحمیلی به جبهه اعزام شد و با قبول مسولیت فرماندهی ستاد لشکر عاشورا در کنار سردار سرلشکر شهید مهدی باکری و سردار مصطفی مولوی ,سردار علاالدین نورمحمد زاده تیم قدرتمندی را سازماندهی کردند.

ایشان بعد از بازگشت از جنگ به همراه آقایان محمد علی سبحان اللهی , هاشم هاشم زاده هریسی , محمد حسین چهرگانی انزابی , حمید چیت چیان ,سیدحسین پورمیرغفاری (موسوی تبریزی) به مجلس شورای اسلامی راه یافت . وی برای بار دوم به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان به همراه آقایان دکتر اکبر اعلمی , اسماعیل جبارزاده , علی اصغر شعردوست , حمید سید مهدوی اقدم و میر طاهر موسوی در دوره ششم به مجلس راه یافت و عضو فراکسیون اصلاح طلبان شد و همچنین با عضویت درکمسیون اقتصادی مجلس از نمایندگان پرکار استان در مجلس ششم بود.

آخرین سمت ایشان معاون وزیر اموراقتصاد ودارایی و رییس کل سازمان خصوصی سازی بود که ۱۶ ماه در دولت اصلاحات و ۴ ماه در دولت احمدی نژاد در این سمت فعالیت نمود. پور حسینی که در خرداد ۸۳ جایگزین احمد میرمطهری به عنوان رئیس سازمان خصوصی سازی شده بود در دیماه ۸۴ صندلی سازمان خصوصی سازی را به غلامرضا حیدری کرد زنگنه سپرده بود که در دولت یازدهم دوباره به عنوان رئیس سازمان خصوصی سازی منصوب شد .

گفتنی است پوری حسینی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری , ریاست ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی را به عهده گرفت.

انتهای خبر /

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious