به گزارش دیار آذربایجان ، این روزها دیدن درهای بسته درمانگاه‌ها و حتی داروخانه‌های شبانه روزی خیلی عجیب نیست وقتی نیمه‌های شب دردت می‌گیرد آن هم بی خبر باید فکر‌ درهای بسته درمانگاه‌ها را هم بکنی‌. 

زمستان و تابستانی نیز در کار نیست باید آنقدر بگردی تا طبیب یا درمانگر دردت را شاید جای دیگری پیدا کنی اما خیلی هم مطمئن نباش که جوینده یابنده باشد.

این درمانگاه‌ها و داروخانه ها بی سر و صدا و آرام خوابیده اند و خیلی خوش ندارند که کسی بیدارشان کند در این میان کسی هم پیدا نمی‌شود که به آنها بگوید که شاید بیماران نیمه شبی فقط سرما نخورده باشند‌. بلکه شاید کودکی در آبستن حادثه‌ای گیر افتاده، شاید سالمندی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند یا شاید هم مادری می‌خواهد فرزند دلبندش را به دنیا آورد و البته صدها شاید دیگر که گفتن فایده‌ای ندارد  زیرا گوش شنوا که نیست هیچ مسئولی هم پیدا نمی‌شود که این خواب عمیق درمانگاه‌ها و داروخانه‌های شبانه روزی را به آنها گوشزد کند.

وقتی این درمانگاه‌ها بنابر مجوز خود موظف به ارائه خبر به صورت شبانه روزی هستند و باید تمام مدت پزشک به صورت شیفتی در این درمانگاه‌ها حضور داشته باشد. اما گویی نظارتی بر این اوضاع نیست ، هرچند مسئولین علوم پزشکی اعلام کرده اند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه در جهت رفاه حال مردم و بیماران به طور جد برخورد خواهد شد و عموم مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف درمانگاه‌های شبانه روزی موارد را از طریق سامانه ۱۵۹۰ اطلاع دهند اما دردی را دوا نمی کند

با تمام این تفاسیر ظاهراً دیگر بازدید مستمر، گزارش تخلف به تعزیرات و در لیست سیاه قرارگرفتن هم کار‌ساز‌ نبوده که در حال حاضر بیماران پشت درهای بسته درد می کشند. به هر حال شما هموطنان عزیز اگر به درمانگاه ها یا داروخانه‌های شبانه روزی برخورد کردید که در ساعات شب بسته بود به سامانه ۱۵۹۰ گزارش دهید تا شاید رفع گرفتاری شود‌. 

خلاصه اینکه اگر صبر ایوب و عمر نوح دارید برای تهیه داروهای خود به داروخانه شبانه روزی! شهرستان مرند مراجعه کنید .

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious