به گزارش دیار آذربایجان ، محسن خادم عرب‌باغی با تاکید بر ضرورت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ابراز کرد: برای حمایت از شرکت های دانش بنیان تخفیف در عوارض پروانه ساخت تا ۵۰ درصد، تخفیف در هزینه زمین تا ۳۰ درصد، تخفیف در عوارض مجوز فعالیت و عوارض عمران شهری تا ۱۰۰ درصد را تصویب کرده ایم.

وی افزود: انتقال فناوری‌های پیشرفته جزو ضروریات روز است و برای رسیدن به این هدف در چهارچوب ایجاد و راه اندازی مرکز رشد ارس، بزودی اقدامات لازم برای جذب و راه‌اندازی شرکت های دانش‌بنیان توسط این مرکز صورت می گیرد.

عرب باغی با اشاره به عملکرد سازمان منطقه آزاد ارس در زمینه فعالیت های مرکز رشد ارس از سال ۱۳۹۵ تا سه ماه نخست امسال گفت: تدوین طرح امکان سنجی ایجاد مرکز رشد در ارس، عقد تفاهم‌نامه همکاری با پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، تدوین برنامه راهبردی ۵ساله مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس، تدوین و تکمیل بسته انگیزشی جذب شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در ارس، اهم فعالیت های این مرکز است.

عرب‌باغی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین شرکت‌هایی در حوزه تجارت الکترونیک، تولید داروهای گیاهی، تولید تجهیزات پزشکی و تولید زئولیت در مرکز رشد ارس پذیرفته شده‌ و توانسته‌اند برای تعداد چشمگیری اشتغال‌زایی کنند.

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious