به گزارش دیار آذربایجان از تبریز، حسن استوارآذر صبح امروز در جلسه شورای سیاستگذاری تبریز ۲۰۱۸ که با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه تبریز در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به عنوان شهر علامه‌ها، شهر اولین‌ها و شهر بدون گدا معروف است اظهار کرد: باید این ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی بیش از پیش در عرصه بین‌المللی معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۳ رویداد و برنامه فرهنگی در کمیته فرهنگی و اجتماعی تبریز ۲۰۱۸ طراحی و تدوین شده است، افزود: از این تعداد برنامه، ۲۷ برنامه بین‌المللی، ۲۰ برنامه ملی و بقیه استانی است.

مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی آموزش و فرهنگسازی در توسعه گردشگری را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید آموزش‌های شهروندی در تبریز و استان جدی گرفته شود تا برای میزبانی بهتر این رویداد موفق باشیم.

وی با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان با برگزاری ۶ برنامه بین‌المللی در تبریز در سال ۲۰۱۸ موافقت کرده است، ابراز داشت: مسابقات بین‌المللی کشتی جام تختی در بهمن ۹۶، مسابقات بومی و محلی در فروردین ۹۷، مسابقات والیبال نشسته در اردیبهشت ۹۷، والیبال قهرمانی آسیا در خرداد ۹۷ و هندبال جوانان آسیا در آبان ۹۷ از جمله برنامه‌های بین المللی به میزبانی تبریز است.

استوارآذر با بیان اینکه دانشگاه تبریز هم برنامه‌های بین‌المللی اجرا می‌کند خاطر نشان کرد: برگزاری کنگره بین‌المللی استاد شهریار در شهریور ۹۷ و مسابقه بین المللی «تبریز شهر آینده» از جمله مهمترین رویدادهای بین‌المللی به میزبانی دانشگاه تبریز است.

وی برنامه‌های اداره کل ارشاد آذربایجان شرقی را هم یادآور شد و ابراز داشت: برگزاری هفته فیلم اروپایی با حضور ۸ کشور، برگزاری جشنواره موسیقی عاشیق لار و برگزاری نماها و آواها با عنوان ترنم آسمانی از خرداد تا دی ۹۷  از مهمترین برنامه‌های فرهنگی ارشاد است.

مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره بین المللی پویانمایی در تابستان ۹۷ توسط حوزه هنری خبر داد و افزود: برگزاری اوپرای بزرگ سرداران منتظر اعتبار است که به صورت ۳۰۰ نفره اجرا شود که اگر تامین اعتبار شود بنا است که اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه همایش بین‌المللی جاده ابریشم در تبریز هم در دست طراحی است برای سال ۹۷ است خاطر نشان کرد: طرح نهضت داوطلبی تبریز ۲۰۱۸ در قالب ۲۰۰۰ داوطلب برای پذیرایی از میهمانان در صورت تامین اعتبار در خدمت این رویداد خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious