به گزارش دیار آذربایجان ، جعفر پاشایی ظهر امروز در مراسم مانور زلزله و ایمنی در مدارس اظهار کرد: برای مدیریت بحران برهان لازم است و در ادبیات رسیدگی به حوادث معمولاً برای بحرانها برهان جدی ایجاد و بر آن اقدام می‌کنند.

وی افزود:خوشبختانه با برنامه ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته آذربابجانشرقی یکی از استانهای ایمن در استحکام مدارس است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بحث برنامه ریزی برای کاهش خطرات و حوادث می‌باشد، تصریح کرد: با ایجاد فناوری‌های جدید سعی در پیش بینی و ثبت حوادث یکی از دلایل برهان و رفع بحران است.

پاشایی با تاکید براینکه در دنیا بحث آموزش در مدارس بسیار جدی گرفته شده و و این مهم در مدارس ما نیز اجرایی می‌شود، اظهار داشت: هر دولتی بتواند برنامه ریزی لازم را درست انجام دهد آسیب‌ها کاهش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: حفظ و ارتقا مدیریت بحران، واکنش سریع و اقدامات مناسب در کشور ما بسیار حائز اهمیت و مهم است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تصریح کرد: در رویکرد جدید، مدرسه به عنوان پایگاه پیشگیری و مدیریت بحران محله بوده و علاوه بر دانش آموزان و مسئولان مدارس، اولیاء و مردم محله نیز در برنامه مانور زلزله و ایمنی مشارکت  کردند.

پاشایی با اشاره به اینکه برنامه ریزی اقدامات و عملیاتهای ما باید طوری باشد که حداقل تلفات داشته باشد، اظهار داشت: آشنایی با چگونگی ایمنی و مدیریت بحران و بروز رسانی اطلاعات و فرهنگ سازی راهکار مقابله و مواجه با این مسئله است.

وی ادامه داد: با توجه به نتایج ارزیابی اثربخش اقدامات انجام شده و از آنجایی که می‌بایست میزان آمادگی دانش آموزان و مردم در سطوح محلی برای مواجه با اثرات زلزله طی یک بازه زمانی ۱۰ ساله یعنی تا پایان سال ۱۴۰۲ مطابق با سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران به سطح مطلوب ارتقاء یابد، امسال نوزدهمین مانور زلزله با موضوع ” مدرسه ایمن-جامعه تاب آور” صبح امروز  با رویکرد جدید در مدارس برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در پایان گفت:به منظور فراهم نمودن زمینه ارتقای آمادگی دانش آموزان و ترویج فرهنگ ایمنی در برابر زلزله تاکنون همه ساله مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس استان به استناد تفاهم نامه مشترک فی ما بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم، کشور و همچنین سازمان صدا و سیما و جمعیت هلال احمر برگزار شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious