به گزارش دیار آذربایجان ، حجت الاسلام علی نعمت زاده امام جمعه مرند ، دوشنبه شب در یادواره شهدای مدافعین حرم که با حضور خانواده های شهدا و عموم مردم در مسجد امام حسن عسکری (ع) این شهر برگزار شد ، به دور اندیشی رهبر کبیر انقلاب در تشکیل بسیج اشاره کرد و ابراز داشت: امام خمینی(ره) یک ماه پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا دستور تشکیل بسیج را صادر کردند که گویای دوراندیشی این مرد بزرگ الهی بود.

وی افزود : بسیجی نام و نشان و مشخصه روحانی و دانشگاهی و بازاری بودن ندارد و هر کسی می تواند نام خود را در این شجره طیبه ثبت کند، حتی اگر حضور فیزیکی در پایگاه های بسیج نداشته باشد.

امام جمعه مرند ادامه داد : بسیج پشتوانه امنیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بسیجیان عاشق خدمت به این مردم هستند.

حجت الاسلام نعمت زاده با بیان اینکه محسن حججی اگر چه به شهادت رسید اما حججی ها زنده هستند ، عنوان کرد : سردار قاسم سلیمانی فرزند راستین امام و رهبری است، بسیاری از افراد شاید ادعای ولایتمداری داشته باشند اما این سردار رشید اسلام با عمل خود این مهم را ثابت کرد.

وی بر ضرورت توسعه و تبیین فرهنگ بسیجی در کشور تاکید و تصریح کرد : اگر فرهنگ بسیجی در کشور طنین انداز شود دشمن توان نفوذ به این سرزمین را نخواهد داشت.

امام جمعه مرند بسیج را مایه عزت و اقتدار ملت عنوان کرد و گفت: ارتش سایر کشورها نتوانستند به آمریکا خط و نشان بکشند اما الگوی تشکیل بسیج در عراق توانست فتنه گران و داعش را عقب براند.

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious