به گزارش دیار آذربایجان ، دکتر محمد حسین صومی در پیروزی محور مقاومت و گرامیداشت هفته‌ی بسیج دانشگاه علوم پزشکی تبریز با گرامیداشت تقارن هفته‌ی بسیج با هفته‌ی وحدت و پیروزی جبهه‌ی مقاومت اظهار کرد: ما نسلی هستیم که بسیاری از حوادث کشور را در طول سالیان گذشته مشاهده کرده‌ایم و با چشم خود دیده‌ایم که در طول ۴۰ سال گذشته افراد بسیاری برای حاکم شدن اسلام در کشور تلاش کردند که این هدف با تدابیر امام خمینی (ره) محقق شد و در وضع کنونی جامعه نیز پیروی از ولایت و وحدت، رمز پیروزی در جامعه‌ی کنونی ما هستند.

وی در ادامه با اشاره به حضورش در مناطق زلزله‌زده افزود: بنده در زمان جنگ نیز در منطقه‌ی سرپل ذهاب حضور داشتم و حرکت بسیجی گونه‌ و پشتیبانی مردم آن منطقه از ولایت فقیه زمینه‌ی پیروزی آنان را فراهم آورد و امروز نیز چنین تفکراتی مناطق زلزله زده را آباد خواهند کرد.

وی با بیان این‌که در مناطق زلزله زده، برخی دولت را ناکارآمد جلوه می‌دهند، گفت: ایجاد بی اعتمادی کل نظام را درهم می‌نوردد و باید توجه داشته باشیم که به ازای تمامی اعمال خود، در برابر خداوند مسئول هستیم.

صومی تاکید کرد: هر آیه‌ای از قرآن کریم، میزان موفقیت ما در عمل به اصول الهی را مشخص می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: همراهی فکری، جانی و مالی بسیجیان و مردم ولایی کشور زمینه‌ی پیروزی در جبهه‌ی مقاومت را فراهم کرد. طراحی داعش، توطئه‌ای بود که کل مجموعه‌ی نظام اسلامی را هدف گرفته بود و امرزوه با نابودی این گروهک تروریستی، تفکر داعشی قطعا با روش‌های دیگری ادامه خواهد داشت.

“محمد ایرجیان”، مسئول بسیج جامعه‌ی پزشکی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به سخنانی از بنیانگذار کبیر انقلاب در تعریف بسیج اظهار کرد: کارت عضویت بسیجیان، سند شهادت آنان است و بسیجیان باید دارای بصیرت، روحیه‌ی دشمن شناسی و فهم ترفندهای دشمن باشند؛ چرا که ناامید کردن جوانان و نفوذ در افکار مردم از ویژگی‌های دشمنان است.

ایرجیان افزود: اساسی‌ترین کار انقلاب را بسیجیان انجام دادند؛ به طوری که سرنوشت ایران را حرکت بسیجیان تغییر داد و بسیج امروزه از جغرافیای ایران نیز فراتر رفته است.

وی با اشاره به جنایات گروه تکفیری داعش گفت: سربریدن کودکان و به اثارت گرفتن کودکان و زنان بی‌گناه از جنایت‌های این گروه هستند.

ایرجیان بیان کرد: آمریکا، اسرائیل و دست نشانده‌های آنان همچون عربستان “همگی یک صدا گفتند، بشار اسد باید برود”، اما عمل به تدابیر و رهنمودهای رهبری سبب خنثی شدن توطئه‌های دشمن شد.

وی خاطرنشان کرد: “سردار سلیمانی” با ایمان و عدم اعتماد به دشمن و بهره‌گیری هوشمندانه از مبادلات بین‌المللی توانست در جنگ جهانی کوچک پیروز شود.

جشن مقاومت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار شهید شایان‌مهر دانشکده‌ی پزشکی تبریز و با حضور بسیجیان، سپاهیان و خانواده‌های معزز شهدا برگزار شد.

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious