به گزارش دیار آذربایجان ، مجید خدابخش روز پنجشنبه در بازدید از روند اجرای طرح خط آهن میانه – بستان آباد با اشاره به اینکه این خط تا تیکمه داش ریل گذاری شده است، گفت: در این بازدید سعی کردیم موانع و مشکلات باقی مانده در ادامه طرح احصا شود.

وی با اشاره به اینکه احداث راه دسترسی به ورودی بستان آباد به طول ۱۷۰۰ متر از مرکز ایستگاه سوم در دستور کار دارد، ابراز امیدواری کرد: مسیر میانه تا بستان آباد به زودی افتتاح شود.
نماینده مردم شهرستان بستان آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در مصاحبه با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: باید تلاش شود کاستی ها و مشکلات موجود در این طرح حل شود.

از جمله اهداف نهایی احداث این خط ریلی کاهش حدود ۱۰۰ کیلومتری مسیر راه آهن تهران- تبریز به عنوان یکی از شریان‌های اصلی شبکه راه آهن سراسری در منطقه شمال‌غرب و کریدور ترانزیت ریلی شرقی- غربی کشور، افزایش ظرفیت جابجایی حمل و نقل بار و مسافر و کاهش زمان سیر، بهبود شبکه ترابری منطقه و افزایش ایمنی سیر و کاهش خسارات جانی و مالی تصادفات جاده ای، کاهش مصرف سوخت، کاهش استهلاک ناوگان جاده‌ای، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و توسعه اقتصادی، گردشگری و ایجاد اشتغال و ارتقاء شاخص‌های حمل و نقل ریلی همچنین پوشش ریلی مناطق کمتر توسعه یافته همچون شهرهای بستان آباد و قره چمن و ایجاد زیربنای لازم جهت توسعه اقتصادی و اجتماعی و بازرگانی منطقه است.

انتهای پیام/

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious