به گزارش خبرنگار دیار آذربایجان ، غلامرضا شریفی صبح جمعه در نشست بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی اصناف و واحدهای تولیدی شهرستان بناب در جمع مسئولان این شهرستان گفت: باید جامعه را به سمتی ببریم که هرکس و ناکسی اقتصاد ما را تحت الشعاع قرار نداده و مورد هجمه قرار ندهد.

وی با بیان اینکه این کشور جنگ ۸ ساله و انواع و اقسام تحریم ها را تجربه کرده است؛ افزود: از لحاظ نظامی نتوانستند به این کشور آسیبی برسانند و از این رو امروز هجمه اقتصادی را مورد لحاظ قرار داده اند.

وی با تأکید بر اینکه اگر مالیات غیرقانونی از یک نفر وصول شود تخلف محسوب می شود؛ اظهار کرد: ما با هیچ کس تعارف نداریم و مأمور مالیاتی برای ایجاد عدالت مالیاتی بین نظام مالیاتی و مؤدیان مالیاتی است و اگر جایی شاهد شویم که خدای نکرده فردی فراتر از قانون از کسی مالیات اخذ می کند، قطعاً با آن برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی تصریح کرد: در سیستم مالیاتی علاوه بر نظارت دستگاه حراست محیطی نیز بنام دادستان انتظامی دستگاه نظارت مالیاتی در مجموعه اداره کل امور مالیاتی راه اندازی شده که با این طریق می تواند مسئولان و کارکنان زیرمجموعه امور مالیاتی را مورد رصد قرار دهد و در صورت محرز شدن هرگونه تخلف کیفرخواست صادر کرده و آن را تحویل دستگاه قضایی نماید.

شریفی خاطرنشان کرد: احترام و تعامل با مؤدیان مالیاتی جزو وظایف ذاتی همکاران امور مالیاتی است و در صورت وصول مالیات باید با مردم تعامل کنند و از همین جا از رئیس امور مالیاتی شهرستان بناب می خواهم با تشکیل جلسه با زیرمجموعه خود آن ها را نسبت به شرح وظایف و نحوه تعامل با مؤدیان آشنا کنند.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست، تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی و همچنین مسئولان اتحادیه های صنفی مسائل و مشکلات خود را در خصوص مالیات بیان کردند.

مدیران واحدهای تولیدی و صادراتی شهرستان با انتقاد از عدم همکاری و تعامل مناسب ممیزان و کمک ممیزان مالیاتی، بر برگزاری کلاس های آموزشی برای کارکنان امور مالیاتی تأکید کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious