به گزارش دیار آذربایجان ، یدالله جهان آرا اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی در پی گزارش واصله مبنی بر انجام کلاهبرداری میلیاردی توسط فردی در فضای مجازی، شناسایی و دستگیری وی را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و شناسایی، متهم را در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود دستگیر و تحویل مرجع قضایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان جلفا چند راهکار امنیتی مهم در این خصوص اشاره و خاطر نشان کرد: کاربران باید به یاد داشته باشند که هر ایمیلی که بر ای آنها ارسال می‌شود به نام فرستنده آن اعتماد نکرده و به آدرس دامنه آن توجه کنند به اسم لینک های متن ایمیل اعتماد نکنند، اغوا نشوند، فریب بخت آزمایی‌های دروغین در آن را نخورند، مراقب ایمیل‌های با موضوع اضطراری باشند، فایل های پیوست در این نوع ایمیل ها را باز نکنند و …. چرا که این چند نکته ای که گفته شد برای حفظ امنیت حساب ایمیل خود اهمیت بسیار زیادی دارد.

جهان آرا تصریح کرد: در صورت بروز مشکلات در فضای مجازی سایبری، به پلیس فتا مراجعه و مشکل خود را با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند و یا با شماره‌های ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع و در وصورت هرگونه پیشنهاد و انتقاد با شماره ۱۹۷ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious