به گزارش دیار آذربایجان ، دکتر محمد رضا شیخ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند با اشاره به روند آماده سازی دستگاه ام آر آی مرند اظهار داشت : دستگاه ام آر آی مرند با ۵/۱ تسلا و ساخت شرکت تایماز کشور فیلیپین است.

وی ضمن بیان اینکه برای آماده سازی محل نصب دستگاه ام آر آی ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است اظهار داشت: برای خرید  این دستگاه پیشرفته نیز، بیش از ۵/۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی هزینه شده که قابلیت تحمل وزن برای افراد ۱۵۰ کیلوگرم را دارد.

شیخ همچنین از پذیرش بیمار با تعرفه کاملا دولتی و به صورت صبح و عصر خواهد بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی آماده سازی دستگاه ام آر آی مرند گفت: مراحل اولیه نصب با پیشرفت بسیار مناسب روبرو بوده و در حال حاضر با ۸۰ درصد پیشرفت مواجه هستیم  که بعد از بازه زمانی کوتاه نمایندگان شرکت سازنده برای تکمیل روند نصب به شهرستان مراجعه خواهند نمود.

در ادامه شیخ با اشاره به  راه اندازی دستگاه اندوسکوپی در محل بیمارستان حجت کوه کمر بیان داشت: دستگاه اندوسکوپی با هزینه ۲۵۰ میلیون تومان مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفته  و روزانه ده نفر پذیرش صورت می گیرد .

وی در ادامه با اشاره به تجهیز اتاق عمل بیمارستان حجت کوه کمر مرند به دستگاه سی آر ام گفت: این دستگاه با اعتبار دولتی ۷۰۰ میلیون تومان برای شهرستان خریداری شده است .

رئیس شبکه بهداشت و درمان مرند افزود: دستگاه سی آر ام نوعی دستگاه رادیوگرافی است که ویژه اتاق عمل بوده و از تمامی عمل‌های ارتوپدی با دقیق‌ترین شکل و با بهترین کیفیت به‌صورت آن تایم در هنگام عمل، گراف تهیه می کند.

شیخ با اشاره به پذیرش بیمار در کلینیک فوق تخصصی مرند گفت: این کلینیک با هزینه ۶ میلیارد تومان آماده است و در حال حاضر پذیرش بیمار صورت می گیرد.

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious