به گزارش دیار آذربایجان ، اسماعیل عطاپور با تأکید بر لزوم برخورد با پدیده قاچاق در مبادی ورودی و مرزهای کشور اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و عرصه را برای عرضه‌کنندگان و فروشندگان کالای قاچاق تنگ می‌کند.

وی ادامه داد: در ۹ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد بازرسی ۲۹ درصد و از لحاظ ارزش ریالی ۲۱ درصد رشد را شاهد بودیم.

عطاپور عمده گروه کالایی کشف‌شده در آذربایجان شرقی در این مدت را لوازم‌ خانگی، طلا و جواهر، لوازم‌ آرایشی و بهداشتی، کیف و کفش و سیگار اعلام کرد.

عطاپور فرهنگ‌سازی و ترغیب و تشویق به مصرف کالاها و تولیدات داخلی را یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اولویت‌دار اتحادیه‌های صنفی آذربایجان شرقی بیان کرد و اظهار داشت: برای جلوگیری از قاچاق کالا، با اقدام فرهنگی می‌توان نسبت به حل و فصل برخی مشکلات مربوطه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا به راهکارهای مناسبی دست‌یافت.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین از کشف بیش از یک‌تن سیر قاچاق چینی در میدان میوه و تره‌بار مرکزی تبریز طی چند روز گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه قاچاق محصولات کشاورزی بی‌هویت، تولیدات داخل و امنیت مردم را تهدید و بازار را آشفته می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری پلیس آگاهی استان، معاونت غذا و دارو نظارت‌های مستمری را به‌صورت شبانه‌روزی انجام می‌دهند و همه شهروندان می‌توانند واحدهای اقتصادی متخلف را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

انتهای پیام/

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious