به گزارش دیار آذربایجان ، رضا مسعودی‌ فر در جلسه «ساماندهی آسانسورها» بر شناسنامه‌دار کردن و بیمه بودن آسانسورها به‌ویژه در کلان‌شهر تبریز تأکید کرد.

وی گفت: برخی شرکت‌های نصب آسانسور در تبریز فاقد نیروی متخصص، پروانه کسب و مکان مشخص هستند و باید ساز و کاری تعریف شود تا دستگاه‌های دخیل در این موضوع، به صورت منسجم بر شناسنامه‌دار و بیمه کردن آسانسورها نظارت کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان افزود: قطعات، تعمیر و نگهداری آسانسورها باید استاندارد باشد و شرکت‌های نصب آسانسور مسوولیت‌پذیر باشند.

بررسی نحوه تعامل سازمان نظام مهندسی و شهرداری‌ها مبنی بر ایجاد ساز و کار لازم برای جلوگیری از قرارداد با شرکت‌های غیرمجاز، بررسی نحوه ایجاد ضمانت اجرایی لازم برای قراردادهای تیپ مصوّب در سازمان صنعت، معدن و تجارت، ایجاد هماهنگی لازم با اتحادیه مربوطه جهت برخورد با افراد غیرمجاز و تسریع در پلمب واحدهای فاقد پروانه و اقدام قانونی جهت برخورد با افراد فاقد صلاحیت و فاقد محل مشخص از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بود.

بررسی نحوه جلوگیری از کارکرد آسانسورهای فاقد استاندارد، بررسی راهکار صدور گواهینامه ادواری برای آسانسورهایی که فاقد قرارداد سرویس و نگهداری با شرکت‌های مجاز توسط اداره استاندارد، امکان سنجی عدم صدور بیمه‌نامه برای آسانسورهای فاقد قرارداد سرویس و نگهداری معتبر و بررسی اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن آسانسورها با استفاده از تجربه استان تهران از دیگر موضوعات مطرح در این جلسه بود.

انتهای پیام/

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious