به گزارش دیار آذربایجان ، محمد کلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر میانه با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) برای اشتغالزایی مددجویان تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌کند، اظهار کرد: ما در تلاش هستیم تا آمار مددجویان را کاهش دهیم تا مددجویان خودکفا شده و دیگر نیازی به کمک‌های کمیته امداد نداشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی بابیان اینکه شهرستان میانه باید نیازهای خود را جهت اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری شناسایی کند، افزود: اگر شهرستان نتواند نیازهای خود را شناسایی کند و مسئولین نیز کمیته امداد را در جهت کاهش آمار فقر در جامعه یاری نکنند مددجویان ما نه تنها خودکفا نمی‌شود بلکه بابت تسهیلاتی که دریافت کرده اند شدیدا بدهکار می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ۵هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است، تصریح کرد: در این وضعیت اقتصادی کشور توانسته‌ایم این مقدار فرصت شغلی ایجاد کنیم و امروز اگر مدیران شهرستان میانه کمیته امداد را یاری کنند در این شهرستان نیز اشتغالزایی فراوانی صورت می‌گیرد.

کلامی اذعان کرد: کمیته امداد به‌تنهایی نمی‌تواند با فقر مبارزه کند ما نیازمند کمک‌های مردمی هستیم چراکه اگر مردم درکنار ما نبوده و به این نهاد کمک نکنند اهداف ما در جهت اشتغال‌زایی و زدودن غبار فقر در جامعه به نتیجه نخواهد رسید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در شهرستان میانه ۵هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند، ابراز کرد: احسان و کمک به فقرا در ادبیات دینی ما جایگاه والایی دارد، انتظار می‌رود مردم فهیم شهرستان میانه طبق سنوات گذشته در اینده نیز کمیته امداد را از کمک‌های مادی و معنوی خود بی نصیب نکنند و امید است روزی برسد که هیچ مددجویی نداشته باشیم و فقر در جامعه از بین برود.

کلامی در پایان تاکید کرد:  مشکلات اقتصادی و فرهنگی در کشور  خروجی سیاست های غلط برخی افراد معلوم‌الحال است و این مشکلات گریبان کمیته امداد را می‌گیرد لذا سال نو نزدیک بوده و این نهاد انقلابی در تلاش است نیازهای شب عید مددجویان را تأمین کند و این امر تنها با بودجه دولتی ممکن نمی‌شود و باید مردم نیز در این راستا ما را یاری کنند.

انتهای پیام/

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious