به گزارش دیار آذربایجان ، داوود گرشاسبی ظهر امروز در همایش سلامت اجتماعی در شهرستان جلفا با بیان اینکه برخی‌ می‌گویند وقتی مداخلاتی انجام می‌گیرد، یکسری تزاحم نیز ایجاد می‌شود، اظهار داشت: تربیت یک نیروی انسانی متخصص، آگاهی از شیوه‌های درمان و ساختار بوده که باید در هر مداخلاتی در نظر گرفته شود. 

فرماندار جلفا متذکر شد: زیرساخت‌ها مهم بوده و امروز هم اورژانس اجتماعی در جلفا افتتاح شد ولی خودروی ۱۲۳ از مرند آورده شده که از مسوولان می‌خواهیم نگاه واحد به جلفا داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان جلفا ۱۰ هزار نفر جمعیت داشته، با احتساب جمعیت هادی‌شهر و سیه‌رود، ۳۵ هزار نفر جمعیت در این منطقه ساکن هستند که گردشگران زیادی هم به این شهر می‌آیند، از این رو نگاه واحدگرایانه به این منطقه باید وجود داشته باشد.

گرشاسبی با اشاره به اینکه می‌توان تمام ساختارها را اجتماعی تعریف کنیم، افزود: دو نگاه در جامعه حاکم است،یکی جامعه‌ای آرمانی یا مدینه فاضله که سرشار از انسان‌های خوب است و در آن آسیبی مشاهده نمی‌شود و سوال اینجاست که آیا چنین جامعه‌ای وجود دارد؟

وی با اشاره به اینکه باید نیروی متخصص تربیت شود تا انسان را به ایده‌آل برساند،گفت: نباید نگاه ایده‌الیستی به جامعه داشته باشیم بلکه باید نگاه واقع‌بینانه باشد که مشکلات حل شود تا دیگر شاهد ازدواج سفید، طلاق عاطفی، اعتیاد و غیره نباشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious