به گزارش دیار آذربایجان ، حجت الاسلام سنجری در آیین کلنگ زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی ارس، گفت: این پروژه از نظر حجم بالای سرمایه گذاری و نتایج آن برای تامین انرژی سال های آینده منطقه آزاد ارس، اهمیت فراوانی دارد.

وی تصریح کرد: کلنگ زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در منطقه آزاد ارس یکی از مهم ترین اقدامات زیربنایی چند سال اخیر و در تکمیل فعالیت های زیربنایی چند سال اخیر ارس صورت گرفته است.

حجت الاسلام سنجری با اشاره به مشکلات کنونی ارس در مسیر توسعه پایدار، خاطرنشان کرد: ایجاد و تکمیل آزادراه جلفا – مرند یکی از نیازهای کنونی ارس است که باید مورد توجه مسئولان کشور قرار گیرد.

وی افزود: در ادامه نیز راه اندازی راه آهن جلفا – قلی بیگلو می تواند منطقه آزاد ارس را به صورت ریلی به جمهوری آذربایجان وصل کند.

حجت الاسلام سنجری تاکید کرد: علاوه بر این، تسریع در احداث فردوگاه بین المللی ارس نیز در اولویت توسعه ای این منطقه قرار دارد و این زیرساخت مهم برای صادرات و صنعت ارس حیاتی است.

امام جمعه جلفا در پایان گفت: در کنار زیرساخت های مهمی که ایجاد شده و خواهد شد، یکی از چالش های این منطقه تامین سرمایه و انتقال پول به کشورهای خارجی است و باید این مهم نیز برای رشد و توسعه ارس تحقق یابد.

گفتنی است، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس با سرمایه‌گذاری۲۳۰ میلیون یورویی، در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محمد حسن نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی، مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی، اسدالله علیزاده سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس، مرتضی شهید زاده رییس صندوق توسعه ملی، حجت الاسلام و المسلمین سنجری امام جمعه شهرستان جلفا، عرب باغی مدیرعامل سابق سازمان منطقه آزاد ارس، مدیران شرکت مپنا، سرمایه گذاران پروژه و مسئولان محلی در منطقه آزاد ارس کلنگ‌زنی شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious