به گزارش دیار آذربایجان ، دکتر محمد حسن نژاد در این آیین گفت: نبود فرودگاه در این منطقه باعث تاخیر در طرح های توسعه ای می شود و موضوع فرودگاه یکی از موضوع های اصلی در این منطقه است که باید پیگیری شود.

حسن نژاد تصریح کرد: با راه افتادن منطقه آزاد مغری باید گمرک نوردوز نیز به سرعت ایجاد شود اما مشاهده می کنیم که علی رغم مجوزها، این موضوع اتفاق نیفتاده است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده صحیح از آب های مرزی و بسیاری از موارد توسعه ای مرتبط نیز می تواند جزو اولویت های منطقه آزاد ارس در سال های آتی باشد.

حسن نژاد در پایان گفت: امیدواریم که پروژه ۵۰۰ مگاواتی با حداکثر سرعت لازم و بدون وقفه به انجام برسد تا فصلی جدید در منطقه آزاد ارس آغاز شود.

گفتنی است، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس با سرمایه‌گذاری۲۳۰ میلیون یورویی، در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محمد حسن نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی، مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی، اسدالله علیزاده سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس، مرتضی شهید زاده رییس صندوق توسعه ملی، حجت الاسلام و المسلمین سنجری امام جمعه شهرستان جلفا، عرب باغی مدیرعامل سابق سازمان منطقه آزاد ارس، مدیران شرکت مپنا، سرمایه گذاران پروژه و مسئولان محلی در منطقه آزاد ارس کلنگ‌زنی شد.

انتهای خبر /

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious