بسم الله الرحمن الرحیم

با خود عهد بستیم باشیم تا از بودنمان خاطری آزرده نباشد و با رفتنمان قلبی شاد . دیدن و درک حقایق در کنار حفظ ارزش ها، بودن در کنار همدیگر را معنا می کند و آرزوهای کوچک و بزرگ، اراده ها را برای رسیدن به آرمان ها سوق می دهد.

برای رسیدن به آرمان شهر آرزوهای خود اراده کردیم تا از قابلیت های دنیای مجازی بهره برده و با تکیه بر دانسته ها و اخبار و اطلاعات موجود و نیز حمایت و پشتیبانی مردمی که آرزوی توجه بیش از پیش مسئولین به مسائل کلان شهری را در دل دارند گام هایی جدی و استوار در راستای اعتلای فرهنگ و هنر این مرز و بوم و منطقه مان برداریم .

پایگاه خبری دیار آذربایجان یک تارنمای خبری مستقل بود که مطالعات برای حضور این سایت در جمع رسانه های خبری از سال ۸۹ انجام گرفته بود و در نتیجه در ۱۵ دی ماه ۱۳۹۰ راه‌‌اندازی شد و طی سال های ۹۱ و ۹۴ نیز موفق به دریافت مجوز از سوی وزارت ارشاد اسلامی شد  اما در سال ۱۳۹۴ با توجه به تصمیمات گرفته شده نام این رسانه همزمان با روز خبرنگار به نام ” دیار آذربایجان ” تغییر یافت .

تیم خبری دیار آذربایجان با کوشش تیم سختکوشی که در اختیار دارد؛ به تدریج گسترش می‌یابد و در کانون این تغییرات گسترش‌جویانه؛ حرکت به سوی یک سایت تمام عیار سایبر نهفته است.

دیار آذربایجان خواهد کوشید تا امکانات مبتنی بر کنش و واکنش دو سویه را در عرصه کاربری‌های الکترونیک به کار بگیرد و خصایص کاربری‌های به روز آنلاین را در کانون امکانات خود بنشاند.

گلایه های صادقانه از کاستی ها و کم کاری ها، ارائه پیشنهادهای دوستانه جهت رفع مشکلات و موانع و درج مقاله های مرتبط با دغدغه ها و خواسته های اصلی مردم خوب و دوست داشتنی منطقه و … از جمله راهکارهای در نظر گرفته شده در این پایگاه خبری جهت رسیدن به نقطه مطلوب می باشد، با این امید که همه دوستان در این راه پشتیبان و یاری رسانمان باشند.

آمده‌ایم تا از هنر ایران و ایرانی امروز برای فردا و فرداها حراست کنیم، پاسداشت فرهنگ دراز دامن اسلامی در پیشانی فعالیت‌های ما قرار دارد. دانایی را عامل مهم توانایی ملی می‌دانیم و رسانه را یکی از ابزارهای مهم گسترش آن قلمداد می‌کنیم.

مرز فعالیت های ما را اصول انقلاب اسلامی گفته شده در قانون اساسی و منافع ملی روشن می‌کند. مراقبت از منافع ملی، مصالح مردم و باورهای ایمانی جامعه را وظیفه خود می‌دانیم و با رویکرد «مردم ‌مدارانه‌ واقعیت‌ ها را رصد می‌کنیم. در باور ما مردم ولی نعمت و مسوولان نظام نیز خدمتگزاران این مردم هستند و هر یک ضمن برخورداری از حقوقی که رعایتش واجب است، مسئولیت‌هایی نیز برعهده دارند.

نقد جدی و اصولی را عنصر زاینده یک جامعه پویا می‌دانیم و نگاه حزبی، پوسته‌ای ، گروه گرایانه ، یگانگی و طایفه‌ای را در برابر منافع ملی برنمی‌تابیم. پیشرفت، سربلندی و سعادت کشور را در گرو وحدت و یکپارچگی ملی ، دادگری و خردورزی می‌دانیم و امیدواریم بتوانیم در راه گسترش فرهنگ و هنر سرزمینمان ایران اثر بخش باشیم .

* توجه : پایگاه خبری تحلیلی دیار آذربایجان دارای پروانه رسمی فعالیت به شماره ۹۴/۱۴۹۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران می باشد

لازم به توضیح است تمامی مسئولیت ها در این پایگاه خبری و تحلیلی طی صورتجلسه مورخه ۹۴/۱/۱۴ شورای سیاستگذاری این رسانه بر عهده قائم مقام مدیر مسئول جناب آقای مهدی درخشانی است .

chart

مسئولیت : نام و نام خانوادگی :
صاحب امتیاز و مدیر مسئول دکتر مسعود درخشانی
قائم مقام و سردبیر مهدی درخشانی
هیئت تحریریه و شورای سیاستگذاری مهدی درخشانی ، علی اصغر نوری ، ابوالفضل امجد یام ، طرلان یگانه مرکید
مدیر کل امور استان ها
دبیر علی درخشانی
روابط عمومی
مدیر کل امور حقوقی سید عادل شیخ الاسلامی
تبلیغات میر سیاوش نوری
اداری و مالی
پشتیبانی فنی شرکت فن آوری نت افراز ایرانیان
مدیر کل اخبار استان آذربایجان شرقی
مدیر کل اخبار استان آذربایجان غربی
مدیر کل اخبار استان اردبیل
مدیر کل اخبار استان زنجان
پشتیبانی فنی  شرکت نت افراز
مدیر کل سرویس های خبری
حوزه خبرنگاران  مجید عطارد ، بهمن بهزاد سیس ، ابراهیم ایلخانی ، پویا پیمان ، علی درخشانی ، علی عباسقلی زاده
حوزه عکاسان  – 
حوزه گزارشگران   –
حوزه خبرنگاران افتخاری   –


آدرس دفتر مرکزی (آذربایجان شرقی) : تبریز . خیابان امام خمینی . میدان ساعت . ساختمان توحید ، طبقه دوم 

آدرس دفتر نمایندگی شهرستان ها : مرند ، خیابان طالقانی ، ساختمان قصابی ، طبقه سوم ، واحد ۹