×
×

در نشست مشترک مدیر عامل منطقه آزاد ارس و وزیر اقتصاد ارمنستان مطرح شد
تمایل سرمایه گذاران ارمنستان برای ایجاد واحدهای تولیدی در منطقه آزاد ارس

 • کد نوشته: 1586
 • شهریور ۱۳, ۱۴۰۱
 • 35 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : واهان کروپیان، وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان در نشست مشترک با استاندار آذربایجان‌شرقی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، با اعلام آمادگی برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک در مرز دو کشور، گفت: ما در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد بندر خشک در ارمنستان هستیم که می‌تواند هاب صادراتی و ترانزیتی برای کشورهای منطقه باشد.
  تمایل سرمایه گذاران ارمنستان برای ایجاد واحدهای تولیدی در منطقه آزاد ارس

  به گزارش دیار آذربایجان : ، واهان کروپیان، وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان در نشست مشترک با استاندار آذربایجان‌شرقی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، با اعلام آمادگی برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک در مرز دو کشور، گفت: ما در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد بندر خشک در ارمنستان هستیم که می‌تواند هاب صادراتی و ترانزیتی برای کشورهای منطقه باشد.
   
  وی همچنین از تمایل سرمایه‌گذاران ارمنی برای ایجاد واحدهای تولیدی در منطقه آزاد ارس خبر داد و پیشنهاد کرد هیأتی با حضور مسئولان دو طرف برای تسهیل این امر و امکان صادرات کالاهای تولیدی ارمنستان به بازار ایران تشکیل شود.
   
  وی افزود: هدف‌گذاری ما ارتقای سطح مبادلات تجاری دو کشور به یک میلیارد دلار است و برای تحقق این امر اراده جدی داریم.
   
  در این نشست که معاونان وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان نیز حضور داشتند، مسائل مربوط به توسعه روابط این کشور با استان آذربایجان‌شرقی ازجمله مسائل گمرکی، صادرات و واردات و حمل‌ونقل و ترانزیت بررسی شد.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *