تسهیل صادرات محصولات ارس به ارمنستان و روسیه
تسهیل صادرات محصولات ارس به ارمنستان و روسیه
دیار آذربایجان : نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و رئیس اتاق مشترک ایران و ارمنستان برگزار شد.

به گزارش دیار آذربایجان ، مجید کیانی در نشست با رئیس اتاق مشترک ایران و ارمنستان به معرفی ظرفیت‌های زیرساختی، لجستیکی ارس به‌ویژه در محدوده مرز نوردوز به لحاظ تجاری پرداخت و اظهار داشت: در مصوبات هفدهمین کمیسیون مشترک ایران و ارمنستان موضوعات بسیار مهمی مطرح شده ولی تعداد کمی از موارد فوق به مرحله اجرا در آمده است و باید برای تحقق آن‌ها برنامه عملیاتی تدوین شود.‌

وی افزود: سفارت ایران در ارمنستان و اتاق مشترک بازرگانی می‌توانند نقش بسزایی در جهت توسعه و گسترش روابط اقتصادی و انتقال تکنولوژی بین دو کشور ایفا نمایند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ارس و همچنین ارمنستان برای طرفین به خوبی معرفی نشده است، تصریح کرد: همین عامل منجر به عدم بهره‌مندی کامل از مناسبات تجاری شده است. ظرفیت‌های بالای فرهنگی و گردشگری ارس می‌تواند در جهت اتفاقات گسترده اقتصادی ایفای نقش نماید.

یاریجانیان رئیس اتاق مشترک ایران و ارمنستان نیز در این نشست یادآور شد: عدم اجرایی شدن مطالب مطروحه در کمیسیون مشترک از عدم پیگیری طرفین در دوره‌های قبل نشات می‌گیرد.

وی اضافه کرد: با ایجاد منطقه آزاد مشترک مغری می‌توان از فروش مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات ارمنی و نیز تامین مواد اولیه بهره‌مند شد.‌

سرمایه‌گذاری اعضاء اتاق بازرگانی در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل و بیمه، تولید کامیونت و تاسیس شرکت در ارمنستان با هدف ترانزیت هوایی و تسهیل صادرات محصولات ارس به روسیه از جمله موارد مطروحه این نشست بود.

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس