×
×

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی:
محرومیت کلیبر محصول اقدامات مدیران و تصمیم گیران است

 • کد نوشته: 2271
 • اردیبهشت ۹, ۱۴۰۲
 • 25 بازدید
 • ۰
 • تبریز- نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی گفت: محرومیت محصول اقدامات مدیران و تصمیم گیران است؛ ما اساسا محروم نبودیم بلکه ما را محروم کردند.
  محرومیت کلیبر محصول اقدامات مدیران و تصمیم گیران است

  به گزارش دیار آذربایجان : ، حسین حاتمی عصر روز پنجشنبه در همایش توسعه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه این همایش فرصتی برای بیان دغدغه‌ها، ایجاد هم‌افزایی و درک واقعی از ظرفیت‌های شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند است، اظهار کرد: تلاش برای محرومیت‌زدایی و ایجاد رفاه برای مردم رسالت امروز همه مسئولان است، این ادبیات بر گرفته از اسلام ناب، کلام امیرالمومنین (ع) و همچنین سخنان امام راحل و رهبر معظم انقلاب بوده و مورد توجه قرار گرفته است.

  وی با بیان اینکه محرومیت، بیکاری و فقر موضوعاتی هستند که باید نسبت به آنها حساس بود، اظهار کرد: بر این اساس محرومان، روستاییان و عشایری که در مدارس کانکسی، کپری و کلنگی درس می‌خوانند، نشان می‌دهند سینه سپرکرده‌های این عرصه در ادای وظایفشان کوتاهی کرده‌اند یا توجه جدی نداشته‌اند، کارگزار نظام اسلامی صرفاً یک کاربر نیست که تعهدش را در میان بروکراسی خودساخته سیستمی گم کند.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به بخش‌هایی از فیلم سینمایی «چ»، افزود: پاوه در معرض سقوط است و زن و بچه‌های مردم به مقری پناه برده‌اند، شهید اصغر وصالی به نیروهایش می‌گوید یادتان باشد دشمن اگر از شما عبور کند به ناموس شهر دست پیدا می‌کند، مرگ بر جنازه پاسدار و رزمنده‌ای که تیر در تنفگ داشته باشد و دشمن از او عبور کند که بیانگر تلاش و ایستادگی تا آخرین قطره خون است.

  حاتمی در این راستا، گفت: اگر کودک کار، جوان بیکار، جاده نامناسب و… را می‌بینم به خودم می گویم دشمنی به نام فقر، محرومیت، بیکاری از ما عبور کرده است؛ بنابراین باید یادآور شد چنین دغدغه‌هایی موجب شده امروز همه افراد فعال اقتصادی در این محل گرد هم آیند.

  نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مردان بلند اراده، خیّر، کارآمد، کارآفرین و مدیران جهادی پرورش یافته در مکتب شهیدان باکری و سلیمانی در میدان هستند و شاخص‌های محرومیت ما را آزار می‌دهد در حالی که تیر در تفنگ داریم، در واقع منابع طبیعی، معدنی، دامی، تبدیلی، نیروی جوان و جویای کار از جمله این ظرفیت‌ها هستند.

  وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود، ادامه داد: سه شهرستان کلیبر، خداآفرین و هوراند بیشترین راه‌های خاکی و غیرآسفالت را در کشور دارند؛ محرومیت محصول اقدامات مدیران و تصمیم گیران است؛ ما اساساً محروم نبودیم بلکه ما را محروم کردند.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در واقع وقتی منابع کشور را بر اساس فاکتورهای جمعیت توزیع می‌کنند و تمرکزگرایی انجام می‌شود، طبیعتاً روستاهای کلیبر، خداآفرین و هوراند از جاده بی‌بهره می‌ماندند، جاده‌های فرعی درجه دو به پایین داریم و ۷۰ درصد جاده‌های استان آسفالت است اما این مؤلفه در سه شهرستان بالعکس است؛ هر چند در دولت سیزدهم اقداماتی شده است.

  حاتمی با اشاره به اینکه کلیبر، خداآفرین و هوراند در سال جاری احتمالاً با تنش آبی مواجه خواهند شد، گفت: بر این اساس درخواست می‌شود این موضوع از سوی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و آبفا مورد توجه قرار بگیرد.

  نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهرستان هوراند بدون برکه است؛ لذا مردم این منطقه خواستار احداث سد هستند، اظهار کرد: در این میان هفت روستا در مخزن احداث یکی از سدها غرق شدند و زمین به آنها تعلق نگرفت و باید این موضوع پیگیری شود.

  وی با بیان اینکه سه شهرستان کلیبر، خداآفرین و هوراند بیشترین مدارس کانکسی کشور را دارند، ادامه داد: بر این اساس از فعالان اقتصادی و خیرین درخواست می‌شود کمک حال آموزش و پرورش باشند و تلاش کنند حداقل مدارس یک کلاسه احداث کنند تا مدارس کانکسی برچیده شود.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به جاذبه‌های گردشگری کلیبر، خداآفرین و هوراند، افزود: طرح هفته‌های گردشگری ارسباران مدنظر بوده و کلیات این طرح بررسی شده است چراکه این مهم یکی از ظرفیت‌های اصلی درآمدزایی است، هرچند باید زیرساخت‌ها در حوزه گردشگری و تسهیل‌گری برای سرمایه‌گذاری انجام شود.

  حاتمی با اشاره به اینکه ایجاد مرکز ویژه گردشگری بانوان، حمایت از اشتغال بانوان، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و تخصیص اعتبارات برای مشاغل خانگی دارای اهمیت است، گفت: اگر ظرفیت‌ها به خوبی برای سرمایه‌گذاران معرفی شود، حتماً به شکوفایی دست خواهیم یافت.

  نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متأسفانه چندی پیش در شهرستان‌ها سیل جاری شد که خسارت‌های زیادی را رقم زد. بر این اساس در بازدید نیکزاد، نایب رئیس مجلس از منطقه موضوعاتی مصوب شد که درخواست می‌شود برای تحقق آنها از سوی رئیس قوه مقننه پیگیری شود.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *