×
×

رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی خبر داد :
آذربایجان شرقی در سراشیبی کاهش آمار تصادفات کشور

 • کد نوشته: 2285
 • اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۲
 • 32 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: این استان در کاهش آمار تصادفات و تلفات جاده‌ای سال گذشته، رتبه دوم کشور را کسب کرد.
  آذربایجان شرقی در سراشیبی کاهش آمار تصادفات کشور

  به گزارش دیار آذربایجان : ، سرهنگ رضا کریمی نژاد با بیان اینکه در این رتبه بندی خراسان جنوبی رتبه اول را به خود اختصاص داده است افزود: در سال گذشته ۵۲۹ فقره تصادف منجر به فوت در جاده‌های آذربایجان شرقی روی داده بود که این تعداد نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۶ فقره کاهش یافته است.

  وی با اشاره به اقدامات هماهنگ و همسوی پلیس راه استان با حدود ۳۲ سازمان به ویژه هشت سازمان دارای نقش اساسی در کاهش تصادفات رانندگی اظهار کرد: در تصادفات جاده‌ای سال گذشته ۶۲۶ نفر جان باختند که این تعداد نیز نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود هشت نفر کاهش نشان می‌دهد.

  رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: این رتبه در سایه همدلی و همکاری تمامی سازمان‌ها، شورای راهبری و کمیسیون ایمنی و اجرای مصوبات این کمیسیون کسب شده است.

  سرهنگ کریمی نژاد گفت: تعداد تصادفات منجر به جرح در سال گذشته پنج هزار و ۷۷۱ فقره بود که این تعداد نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است و به دنبال بروز این تصادفات، هشت هزار و ۶۸۱ نفر مجروح شده بودند که نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود هفت درصد افزایش نشان می‌دهد.

  وی ادامه داد: در طرح نوروزی امسال نیز در حوزه برون شهری ۲۳ فقره تصادف منجر به فوت در جاده‌های استان روی داده بود که به دنبال آن ۲۵ نفر فوت کردند و در این ایام سه مورد در تعداد تصادفات و سه نفر در تعداد تلفات حوادث جاده‌ای و در مجموع معادل ۱۱ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ کاهش یافته است.

  نویسنده: مهدی درخشانی/ سردبیر
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *