×
×

همزمان با ثبت ملی روز ارس صورت گرفت؛‌
از المان مرزبانان شهید ۱۳۲۰ رونمایی شد/ نمایش نماد مقاومت و وطن‌پرستی در ارس

 • کد نوشته: 2686
 • مهر ۵, ۱۴۰۲
 • 159 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، به مناسبت ثبت روز ارس در تقویم ملی، آیین رونمایی از المان مرزبانان شهید سوم شهریور ۱۳۲۰ با حضور مدیرعامل سازمان، امام جمعه، فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر جلفا و مقامات نظامی و انتظامی برگزار شد.
  از المان مرزبانان شهید ۱۳۲۰ رونمایی شد/ نمایش نماد مقاومت و وطن‌پرستی در ارس

  به گزارش دیار آذربایجان :، همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، به مناسبت ثبت روز ارس در تقویم ملی، آیین رونمایی از المان مرزبانان شهید سوم شهریور ۱۳۲۰ با حضور مدیرعامل سازمان، امام جمعه، فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر جلفا و مقامات نظامی و انتظامی برگزار شد.

  المان مرزبانان شهید سوم شهریور ۱۳۲۰ در راستای تجلی عنوان روز ملی ارس و ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و وطن‌پرستی توسط سازمان منطقه آزاد ارس با اعتبار ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در عرض یک ماه طراحی، احداث و رونمایی شد.‌

  پیش از این نیز میدان مرزبانان شهید جهت افزایش زیبایی‌های بصری شهر جلفا و کاهش ترافیک توسط شهرداری جلفا و با اعتبار ۸ میلیارد ریال بازسازی شده بود.

  گفتنی است حماسه سوم شهریور ۱۳۲۰ روایت مقاومت ۴۸ ساعته سه مرزبان برابر ارتش شوروی است که علی‌رغم صدور دستور عدم مقاومت و عقب‌نشینی برابر نیروهای متخاصم، تا پای جان برابر متجاوزان به خاک ایران ایستادند‌ و مزار آنان در محل شهادت‌شان واقع در نقطه صفر مرزی و پل آهنی جلفا واقع شده است.‌

  نویسنده: مهدی درخشانی
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *