×
×

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی :
تعداد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‎‌شرقی هشت برابر شد

 • کد نوشته: 2796
 • آذر ۷, ۱۴۰۲
 • 115 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد این کانون‌ها در استان طی ۲ سال گذشته افزایش هشت برابری داشته است.
  تعداد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‎‌شرقی هشت برابر شد

  به گزارش دیار آذربایجان :، «مرتضی شفیعی» روز سه شنبه در نشست خبری، مجموع کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی را یکهزار و ۴۴۱ مرکز اعلام و اضافه کرد: در این کانون ها ۷۰ هزار نفر از جوانان و نوجوانان و سایر افراد اعم از خواهران و برادران عضو هستند که از این نظر نیز نسبت به آمارهای سال گذشته رشد چهار برابری را شاهد هستیم.

  وی با بیان اینکه از مجموع کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هم اکنون تعداد ۶۰۰ کانون دارای کتابخانه است، ادامه داد: از این تعداد نیز ۲۵۰ باب کتابخانه دارای قرائت خانه است و تعدادی از آنها نیز به صورت سه نوبته کار می کنند.

  شفیعی از امضای تعداد ۲۷ عنوان تفاهم نامه بین ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی با دستگاه های مختلف اجرایی، عمومی و غیردولتی خبر داد که بخش مهمی از منابع مالی و امکانات مورد نیاز این مجموعه را تامین می کنند.

  وی برگزاری رویدادهای گوناگون در مناسبت های ملی و مذهبی را یکی از زمینه های فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد اعلام و اظهار کرد: برگزاری همایش همبستگی با کودکان غزه، سلسله جشنواره های محراب اندیشه، جشن کتاب و کتابخوانی، محافل انس با قرآن در تمام شهرها، بخش ها و روستاهای استان، دوره های آموزشی در زمینه تئاتر و نقاشی، تکریم و تجلیل از هنرمندان انقلابی مساجد و اجرای طرح تابستانی نشاط از جمله این برنامه ها است.

  شفیعی به برپایی تعداد یکهزار کلاس درسی رایگان برای اعضای کانون های مساجد آذربایجان شرقی اشاره و یادآوری کرد: بیشتر این دوره های آموزشی در مناطق و محلات محروم برگزار شده و استقبال از آنها بسیار چشم گیر بوده است.

  وی از ایجاد و راه اندازی اولین کانون دخترانه کشور با عنوان رهپویان یاس در تبریز خبر داد و افزود: این کانون برای دختران دهه هشتادی تدارک دیده شده است که استقبال از آن طی چند ماه اخیر بسیار خوب بوده است و بر تقویت آن تاکید داریم.

  شفیعی مسجد محوری، مردم محوری و خلاقیت و نوآوری را رویکردهای اصلی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی بیان کرد و یادآور شد: باید توجه داشت که هر اقدام و برنامه ای که توسط مردم طراحی و اجرایی می شود، اثربخش تر و ماندگارتر از اقدامات رسمی و دولتی است.

  نویسنده: مهدی درخشانی
  منبع: ایرنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *