×
×

بهره برداری از پل‌های معلم و قراملک در خرداد ماه  

 • کد نوشته: 3104
 • فروردین ۱۰, ۱۴۰۳
 • 42 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : شهردار تبریز به تشریح آخرین وضعیت تقاطع های غیرهمسطح در حال اجرای شهر پرداخت.
  بهره برداری از پل‌های معلم و قراملک در خرداد ماه  

  به گزارش دیار آذربایجان :، یعقوب هوشیار در گفتگو با شهریار در خصوص آخرین وضعیت پروژه های ترافیکی با اشاره به تقاطع غیر همسطح معلم اظهار کرد: در راستای کاهش ترافیک در نقاط مختلف شهر، پنج پروژه تقاطع غیرهمسطح  در حال احداث است.

  هوشیار افزود: عملیات عمرانی احداث  پل معلم باهدف کاهش ترافیک معابر  و تسهیل در دسترسی به فرودگاه به طول ۶۳۰ متر و عرض ۱۶ متر  در بافت متراکم شهری تدوام دارد.

  وی از پیشرفت فیزیکی ۴۶ درصدی  تقاطع غیرهمسطح معلم خبر داد و گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های ترافیکی شهر  با بهره‌گیری از روش سگمنتال با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است. این پل با طول عرشه ۱۶ متر عریض ترین پل سگمنتال کشور خواهد بود و در خرداد ماه مطابق برنامه‌ریزی به بهره‌برداری می‌رسد.

  شهردار تبریز با بیان اینکه استحکام پل‌های سگمنتال بیشتر از دیگر پل‌ها است، افزود: ۶۰ فقره از قطعات پیش ساخته (سگمنتال) عرشه این پل روگذر در کارخانه تولید شده است.

  یعقوب هوشیار تقاطع غیرهمسطح قراملک را دیگر پروژه های ترافیکی شهرداری در غرب تبریز خواند و تصریح کرد: عملیات عمرانی پروژه روگذر قراملک به طول ۵۳۰ متر و عرض ۲۴ متر، ۳۷ درصد پیشرفت فیزیکی بی وقفه تدوام دارد و با بهره برداری از این تقاطع غیرهمسطح در خرداد  شاهد  روان سازی ترافیک شهری در این محدوده خواهیم بود.

  هوشیار با اشاره به پیشرفت ۳۵ درصدی دوربرگردان حیدرآباد به پاسداران خاطر نشان کرد: پروژه دوربرگردان حیدر آباد به اتوبان پاسداران با اعتبار ۸۵ میلیارد تومان یکی از مطالبات اهالی منطقه حیدر آباد است  و هدف از اجرای این تقاطع غیر همسطح، اتصال شرق پاسداران به حیدرآباد به طول ۴۶۰ متر و دسترسی این اتوبان از سمت میدان آذربایجان به بزرگراه شمال غرب تبریز (طرح تبادل ارس) است.

  وی همچنین از پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی تقاطع غیرهسمطح خلعت‌پوشان خبر داد و افزود: پل خلعت‌پوشان با سازه قوسی فلزی به طول یکصد متر  و به عرض ۱۷.۵متر و در راستای ایجاد دسترسی های جدید در شهرک خاوران اجرایی می شود.

  گفتنی است علاوه بر این چهار پل، تقاطع غیر همسطح شهید حیدری نیز در فاز دوم پل ولایت در حال اجرا شدن است و شهرداری تبریز برای احداث پنج پل جدید دو هزار میلیارد تومان هزینه خواهد کرد.

  انتهای پیام/

  منبع: دیار آذربایجان :
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *