×
×

معاون میراث‌فرهنگی ‌آذربایجان‌شرقی
تحویل موقت پروژه مرمت و سامان‌دهی مسجد جامع اهر  

 • کد نوشته: 3498
 • فروردین ۱۷, ۱۴۰۳
 • 38 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : معاون میراث‌فرهنگی ‌آذربایجان‌شرقی از عقد قرارداد و تحویل موقت پروژه مرمت و سامان‌دهی مسجد جامع شهرستان اهر خبر داد.
  تحویل موقت پروژه مرمت و سامان‌دهی مسجد جامع اهر  

  به‌گزارش دیار آذربایجان :، وحید نواداد ضمن اشاره به اهمیت مسجد جامع اهر به‌عنوان قدیمی‌ترین اثر تاریخی این شهر گفت: قرارداد مرمت و سامان‌دهی مسجد جامع شهرستان اهر در ۸ شهریور ۱۴۰۲ منعقد و امروز به مرحله تحویل موقت رسید که طی این پروژه مرمت سامان‌دهی، این موزه، بخش‌هایی همچون دیوار ضلع غربی، کف‌سازی محوطه و پله‌های ورودی این مسجد مورد مرمت و ساماندهی قرار گرفتند.

  معاون میراث‌فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: مسجد جامع اهر به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی موجود در شهرستان اهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که قدمت ساخت آن به دوران سلجوقیان باز می‌گردد که این مسجد دارای ۲۱ گنبد است که به تعداد این گنبدها در دوران‌های مختلف از جمله صفوی و قاجار افزوده شده است.

  او گفت: مسجد جامع اهر از منظر معماری و تزیینات به کار رفتنه در آن، از مساجد زیبای آذربایجان‌شرقی است. صحن این مسجد تاریخی به صورت رو باز بوده و در ساخت شبستان آن ستون‌های بزرگ و کتیبه‌های تاریخی به کار رفته که فضای بسیار وسیعی دارد.

  انتهای پیام/

  منبع: دیار آذربایجان :
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *