×
×

استاندار آذربایجان شرقی
کار فرهنگی و جهادی لازمه تحقق اهداف در حوزه جوانی جمعیت است

 • کد نوشته: 3504
 • فروردین ۱۷, ۱۴۰۳
 • 27 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : : استاندار آذربایجان شرقی بر انجام اقدامات فرهنگی و اقناعی شبانه‌روزی و جهادی گروه‌های مرجع و مدیران در راستای خانواده و جوانی جمعیت تاکید کرد.
  کار فرهنگی و جهادی لازمه تحقق اهداف در حوزه جوانی جمعیت است
  به گزارش دیار آذربایجان :، مالک رحمتی در جلسه ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان، گفت: همه باید با تمام امکانات بسیج شویم تا سیاست غلط کاهش نسل را که حاصل سال‌ها کار فرهنگی بود، اصلاح کنیم.
  وی با بیان اینکه شرایط استان ما در حوزه جمعیت متاسفانه ناگوار است، افزود: در ده سال گذشته آمار فوتی و طلاق متاسفانه افزایشی و آمار ازدواج و فرزندآوری پایین بوده است.
  استاندار آذربایجان شرقی گفت: به منظور پیشبرد اهداف جوانی جمعیت سه رکن قانون گذاری، ساختار تشکیلاتی و کار فرهنگی لازم است که خوشبختانه در حوزه قانون گذاری قوانین خوبی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و خلاء قانونی نداریم.
  وی خاطرنشان کرد: قرارگاهی موسوم به ستاد حمایت از خانواده و جمعیت نیز برای پیگیری و اجرای این قوانین تشکیل شده و در حال فعالیت است؛ اما مهم‌ترین مسئله انجام کار فرهنگی فاخر و میدانی است که اعتقاد و باور مردم را در بحث آسیب های کاهش جمعیت تقویت کند.
  رحمتی افزود: ساختار تشکیلاتی و قانون به تنهایی جوابگوی حل مسئله جمعیت و فرزندآوری نیست و مسئله مهم تر فرهنگ سازی است؛ لذا مسئولان امر باید با دغدغه فرهنگ سازی به موضوع توجه کنند.
  وی با بیان اینکه، مسئله جمعیت و فرزندآوری به کمک خود مردم و گروه های مرجع حل شدنی است، افزود: دستگاه‌های متولی امور کار فرهنگی جهادی و شبانه‌روزی لازمه تحقق  جوانی جمعیت است.
  انتهای پیام/
  منبع: دیار آذربایجان :
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *