×
×

دیار آذربایجان گزارش می دهد :
تورم نقطه به نقطه مسکن در بهمن ۳۶.۴ درصد شد/ کاهش ۱۰ درصدی نسبت به دی

 • کد نوشته: 3656
 • فروردین ۱۸, ۱۴۰۳
 • 30 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : گزارش جدید مرکز آمار نشان می‌دهد تورم نقطه به نقطه آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران از ۴۶.۵ درصد در دی ماه امسال به ۳۶.۴ درصد در بهمن رسیده که کاهش ۱۰ واحد درصدی طی یک ماه را نشان می‌دهد.
  تورم نقطه به نقطه مسکن در بهمن ۳۶.۴ درصد شد/ کاهش ۱۰ درصدی نسبت به دی

  به گزارش دیار آذربایجان گزارش جدید مرکز آمار نشان می‌دهد در بهمن ماه ١۴٠٢ شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٢٩١,١ رسیده است که نسبت به ماه قبل (٢٨٠.۴)، ٣.٨ درصد افزایش داشته است.

  تورم ماهانه ۳.۸ درصد

  منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل می‌باشد. در بهمن ماه ١۴٠٢ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ٣,٨ درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (٢.٢ درصد)، ١.۶ واحد درصد افزایش داشته است.

  کاهش تورم نقطه به نقطه

  منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. در بهمن ماه ١۴٠٢ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٣۶,۴ درصد رسیده است؛ یعنی خریداران بایستی برای خرید یک واحد مسکونی مشخص در شهر تهران نسبت به بهمن ماه ١۴٠١، به طور متوسط ٣۶.۴ درصد بیشتر پرداخت کنند. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۴۶.۵ درصد) ١٠.١ واحد درصد کاهش داشته است.

  کاهش تورم سالانه

  منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل می‌باشد. نرخ تورم سالانه بهمن ماه ١۴٠٢ آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٧٧,٨ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(٨٢.٨ درصد)، ۵ واحد درصد کاهش داشته است.

  متوسط قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران به تفکیک منطقه

  در بهمن ماه ١۴٠٢ متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به ٨٣٣١٢۴ و ٧٩٨٧١٠ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه ١ با متوسط وزنی قیمت ١٧٠۴٧١٧ هزار ریال بیشترین و منطقه ١٨ با متوسط وزنی قیمت ۴۵٣١٠۶ هزار ریال کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢گانه شهر تهران به خود اختصاص داده‌اند.

  منبع: دیار آذربایجان :
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *