×
×

نرخ بیکاری زمستان به ۸.۶ درصد رسید  

 • کد نوشته: 3681
 • فروردین ۱۸, ۱۴۰۳
 • 22 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان : بررسی نرخ بیکاری افراد ١٥ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ٨.٦ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به فصل مشابه سال قبل (زمستان ١٤٠١) ، ١.١ درصد کاهش یافته است.

  نرخ بیکاری زمستان به ۸.۶ درصد رسید  
  به گزارش دیار آذربایجان، به میزان ۴٠.٨ درصد جمعیت ١۵ ساله و بیش‌تر، از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به فصل مشابه سال قبل (زمستان ١۴٠١) ٠.٣ درصد افزایش یافته است.
  جمعیت شاغلین ١۵ ساله و بیش‌تر در این فصل ٢۴ میلیون و ١٩۴هزار نفر بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٧۵٧ هزار نفر افزایش داشته است. بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که در زمستان ١۴٠٢، بخش خدمات با ۵٣.۶ درصد بیش­‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش‌های صنعت با ٣٣.۵ درصد و کشاورزی با ١٢.٩ درصد قرار دارند.
  نرخ بیکاری جوانان ١۵ تا ٢۴ ساله حاکی از آن است که ٢٢.۵ درصد از فعالان این گروه سنی در زمستان ١۴٠٢ بیکار بوده‌اند. بررسی تغییرات فصلی نرخ بیکاری این افراد نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (زمستان ١۴٠١) ١.٧ درصد کاهش یافته است.
  منبع: دیار آذربایجان
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *