×
×

ضرورت توسعه و احیا وقف قرآنی در آذربایجان‌غربی

 • کد نوشته: 4093
 • فروردین ۲۳, ۱۴۰۳
 • 46 بازدید
 • ۰
 • نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: سرمایه‌گذاری برای قرآن کریم از زیباترین اعمال انسانی است.
  ضرورت توسعه و احیا وقف قرآنی در آذربایجان‌غربی

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی امروز چهارشنبه بیست و دوم فروردین در آیین عبادی و معنوی نماز عید سعید فطر در مصلای امام خمینی(ره) ارومیه گفت: موقوفات قرآنی از جمله زیباترین وقف‌ها است و  وقف قرآنی باید در استان احیا شود و توسعه یابد.

  حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری برای فعالیت های قرآنی از زیباترین اعمال انسانی است و برخی در این خصوص اعمال خیریه و موقوفاتی به نام وقف قرآنی دارند، اما این اتفاق در آذربایجان‌غربی کم رنگ است.

  وی اضافه کرد: قرآن کتاب آسمانی و چراغ راه مسلمانان است که باید مقداری از اموال خود را وقف ترویج این کتاب آسمانی کنیم و امیدواریم به زودی شاهد احیا فرهنگسرای قرآن و عترت از سمت شهرداری ارومیه باشیم.

  خطیب عید فطر افزود: ماه مبارک رمضان از سمت خداوند وسیله‌ای از نوع رحمت الهی است تا معصیت‌های ما بندگان فرصت بخشیده شدن را داشته باشند.

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به فضایل و برکات ماه مبارک رمضان افزود: انسان شاید در این دنیا درکی از بخشش و فضیلت ماه رمضان نداشته باشد مگر در روز قیامت که اجر آن بیشتر آشکار می‌شود.

  حجت‌الاسلام و المسلمین قریشی افزود: اگر در این ماه مبارک، هر روز یک بخش از قرآن کریم قرائت می‌شد نباید پس از اتمام ماه رمضان اعمال آن نیز فراموش شود بلکه ضمن برگزاری محافل قرآن خوانی، اعمال آن نیز تقویت شود.

  وی با تاکید بر اینکه صبر یکی از صفات مومنان است افزود: علاوه بر اینکه خودمان در زندگی‌خویش باید صبر پیشه کنیم باید دیگران را نیز به صبر دعوت کنیم که صبر بر مصیبت، صبر عند المعصیت و صبر طاعت سه شاخص صبر است و نباید از آن غافل شد.

  امام جمعه ارومیه با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ به عنوان جهش تولید با مشارکت مردم از سمت مقام معظم رهبری گفت: مردم، مدیران و مسوولان همگی باید به سمت تحقق این شعار در کشورمان خاصه در آذربایجان‌غربی حرکت کنیم چراکه این موضوع مهمی است و تاکید بر شاخص مشارکت مردمی از تدابیر روز جامعه است.

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: امیدواریم به زودی شاهد از بین رفتن رژیم صهیونیست کودک کش باشیم که امروز آرامش و زندگی مردم غزه و فلسطین را مختل کرده است.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *