×
×

افزایش ۴۰ درصدی ارجاع پرونده‌های قضایی اردبیل به داوری

 • کد نوشته: 4232
 • فروردین ۲۷, ۱۴۰۳
 • 25 بازدید
 • ۰
 • معاون قضایی دادگستری استان اردبیل گفت: پارسال افزایش ۴۰ درصدی را در میزان ارجاع پرونده‌ها به موسسات داوری و مصالحه در اردبیل شاهد بودیم.
  افزایش ۴۰ درصدی ارجاع پرونده‌های قضایی اردبیل به داوری

  یوسف خدادادی در دیدار مدیران و دبیر کانون موسسات داوری اردبیل با تشریح اهمیت داوری در رفع خصومت و اختلافات و کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری گفت: لزوم تسریع و تسهیل در رسیدگی، ارجاع و ابلاغ در موسسات داوری مورد تاکید ماست.

  معاون قضایی دادگستری استان اردبیل افزود: داوری دارای ظرفیت های بسیار بوده که مسلماً با ارجاع پرونده ها به موسسات داوری طرفین از مزایای آن بهره مند می شوند.

  رئیس کانون موسسات داوری استان اردبیل بیان کرد: ارجاع پرونده ها به موسسات داوری دارای شروطی است که متعاملین باید در حین انعقاد قراردادهای خود شرط داوری را در آن درج کنند.

  خدادادی با اشاره به ضرورت آشنایی آحاد مردم با مزایای داوری برلزوم استفاده از تمام  ظرفیت ها برای ترویج توسعه استفاده از داور در جامعه تأکید کرد و گفت: تسریع و تسهیل در رسیدگی ها، در دسترس بودن داور و کاهش هزینه های رسیدگی بدون مراجعه به محاکم قضایی مهم ترین مزایای داوری در جامعه است.

  او با ارایه گزارشی از عملکرد کانون موسسات داوری از افزایش به ۴۰ درصدی میزان ارجاع پرونده ها به داوری در سال گذشته نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: موسسات داوری باید بیش از پیش نسبت به تسهیل و تسریع در رسیدگی های پرونده ها اهتمام داشته باشند تا نتایج آن در سریعترین زمان ممکن محقق شده و رضایتمندی عمومی از عملکرد این موسسات به دست آید.

   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *