×
×

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی :
رتبه اول آذربایجان شرقی در معرفی خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی دام و طیور

 • کد نوشته: 4248
 • فروردین ۲۷, ۱۴۰۳
 • 34 بازدید
 • ۰
 • دیار آذربایجان - تبریز : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از رتبه اول این استان در معرفی خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی دام و طیور در کشور خبر داد.
  رتبه اول آذربایجان شرقی در معرفی خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی دام و طیور

   به گزارش دیار آذربایجان از تبریز، اکبر فتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: این امر موجب بهسازی و نوسازی واحد‌های دام و طیور استان می‌شود و به تبع آن با افزایش راندمان، کاهش هزینه‌های تولید را در بر خواهد داشت. 

   وی افزود: علی رغم رتبه اول در معرفی طرح‌ها ولی در پرداختی‌های انجام یافته رتبه دوم کشوری را دارا هستیم که پیگیری‌های لازم برای ارتقا به رتبه اول نیز در پرداختی‌ها در سال‌های آتی انجام خواهد شد.

  وی با بیان اینکه جوجه‌ریزی مرغ گوشتی در سال ۱۴۰۲ در آذربایجان شرقی نسبت به مدت مشابه سال‌قبل ۳۰ درصد رشد کرد افزود: این رشد جوجه‌ریزی که افزایش عرضه گوشت مرغ به بازار استان را در پی‌داشته و دارد با همیاری مرغداران و کارشناسان جهاد کشاورزی محقق شد و سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در پیشبرد و تداوم این امر تلاش‌های مضاعف انجام خواهد داد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: در راستای مردمی سازی یارانه‌ها و تداوم تولید، میزان خرید نهاده‌های یارانه‌ای شامل ذرت، کنجاله سویا و جو در سامانه بازارگاه توسط تولید‌کنندگان استان در سال ۱۴۰۲ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶۳ درصد افزایش داشته و این افزایش برای تداوم تولید بخصوص افزایش عرضه گوشت مرغ صورت گرفته است و امید است.

  فتحی تاکید نمود: در سال جاری نیز با ادامه چنین روندی، در راستای نامگذاری سال جدید، شاهد جهش تولید با مشارکت مردم باشیم و متولیان بخش کشاورزی نیز وظیفه دارند تمام تلاش خود را برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری معطوف دارند.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *