×
×

افزایش ۲۴درصدی ارزش صادرات از گمرک جلفا

 • کد نوشته: 4306
 • فروردین ۲۸, ۱۴۰۳
 • 37 بازدید
 • ۰
 • مدیر کل گمرک جلفا میزان صادرات اداره کل گمرک جلفا را در سال گذشته برابر ۳۲۴ هزار تُن و به ارزش ۱۸۹ میلیون دلار اعلام کرد.
  افزایش ۲۴درصدی ارزش صادرات از گمرک جلفا

  محمدخلیلی عمده کشور‌های مقصد صادرات از این مبداء گمرکی را کشور‌های ترکیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان عنوان کرد و گفت: خشکبار، مشتقات نفتی و رنگ و سنگ نما عمده کالا‌های صادر شده است.

  وی همچنین میزان کشفیات قاچاق در سال گذشته از این گمرک را ۳۱۸ میلیارد و ۶۰۹ میلیون ریال اعلام کرد که حاکی از افزایش ۲۳۳ درصدی تعداد پرونده‌های متشکله با توجه به هوشیاری کارکنان این مجموعه در مبارزه با پدیده شوم قاچاق است.

  وی اظهار کرد: مجموع درآمد گمرک جلفا در۱۲ ماهه سال ۱۴۰۲، ۲۲هزارو ۷۳۸میلیارد ریال است که این درآمد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ با افزایش ۴۷درصدی همراه بوده است.

  مدیر کل گمرک جلفا میزان صادرات اداره کل گمرک جلفا همچنین از افزایش ۲۷ درصدی واردات کالا به گمرک جلفا در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: میزان واردات در ۱۲ماهه سال گذشته برابر با ۲۸۵ هزار تُن به ارزش ۸۶۷ میلیون دلار است.

  خلیلی اظهار کرد: عمده کالا‌های وارداتی در مدت ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۲ تخته و الوار، کشنده‌های مستعمل، مواد اولیه سیگار و ام دی اف خام بود که از کشور‌های ترکیه، آلمان، ژاپن و چین به کشور وارد شده است.

  وی همچنین ارزش ترانزیت خارجی از مبداء جلفا را در سال گذشته ۸۹۳ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۰ درصدی داشته است.

  وی تعداد مسافرانی که در سال گذشته از مرز جلفا تردد کرده اند را ۱۰۴ هزار و ۴۰۰ نفر برشمرد.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *