×
×

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی :
امحای ۱۱۳ تن فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی در آذربایجان‌شرقی

 • کد نوشته: 4398
 • اردیبهشت ۱, ۱۴۰۳
 • 36 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از امحای ۱۱۳ تن فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی در استان خبر داد.
  امحای ۱۱۳ تن فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی در آذربایجان‌شرقی

  به گزارش دیار آذربایجان، شیری پور با بیان اینکه طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در فروردین ماه همزمان با سراسر کشور در استان آذربایجان شرقی اجرا شد گفت: ۱۱۱ نفر از کارشناسان اداره کل دامپزشکی بر تولید، بسته بندی، فرآیند حمل و نقل و عرضه فرآورده‌های خام دامی استان نظارت کردند.

  وی اظهار کرد: این کارشناسان در قالب ۳۵ گروه ثابت و ۶۳ گروه سیار و در ۲ نوبت کاری از ۸ تا ۲۰ بر کشتارگاه ها، مراکز تولیدی، بسته بندی، مراکز عرضه و فروشگاه‌های بزرگ عرضه فرآورده‌های خام دامی، رستوران‌ها و غذاخوری‌ها در راستای تضمین سلامت چرخه تولید تا عرضه فرآورده‌های خام دامی در این ایام نظارت کردند.

  مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: یکی از مهمترین وظایف اداره کل دامپزشکی استان تامین و تضمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی است که در بازه‌های زمانی خاص مانند ماه مبارک رمضان و یا عید نوروز با توجه به افزایش تقاضای مردم برای تهیه انواع گوشت و فرآورده‌های خام دامی اجرا می‌شود.

  شیری پور ادامه داد: در این طرح بیش از ۲۰ هزار نفرساعت کار نظارتی ثبت شد و علاوه بر گروه‌های دامپزشکی، گروه‌های مشترکی نیز با همکاری و مشارکت ادارات کل تعزیرات حکومتی و صمت، شبکه بهداشت و درمان بر مراکز عرضه نظارت کردند.

  وی یادآور شد: در این طرح بیش از ۱۳ هزار و ۸۰۰ مورد بازدید از مراکز تولید، بسته بندی و عرضه فرآورده‌های خام دامی در استان انجام شد و مواد و فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی، غیرمجاز و غیرقابل مصرف انسانی در استان کشف، ضبط و پس از اخذ دستور مقام قضایی امحا شد.

  مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی ادامه داد: در این طرح ۶۴ مورد نمونه برداری از موارد مشکوک برای تشخیص بهتر سلامت آنها انجام شد و نمونه‌ها به آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان و مرکز تشخیص کشور ارسال شد.

  شیری پور افزود: در اجرای این طرح ۳۳ مورد پرونده برای متخلفان بهداشتی با عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی تشکیل شد و به مراجع قضایی معرفی شدند و ۶ واحد نیز به علت تخلفات بهداشتی متعدد پلمب شدند.

  وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در تولید، بسته بندی و عرضه فرآورده‌های خام دامی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲ به کارشناسان این اداره کل اطلاع دهند.

  نویسنده: خبرنگار سوادبه مکوی
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *