×
×

ترویج فرهنگ حفاظت از زمین پاک در بین دانش آموزان

 • کد نوشته: 4541
 • اردیبهشت ۵, ۱۴۰۳
 • 34 بازدید
 • ۰
 • با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از زمین پاک در بین دانش آموزان، مسابقه نقاشی و انشا نویسی با موضوع زمین پاک را برای دانش آموزان برگزار شد.
  ترویج فرهنگ حفاظت از زمین پاک در بین دانش آموزان

  مدیر بیمه دی استان آذربایجان غربی  به مناسبت گرامیداشت روز جهانی زمین پاک در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از زمین پاک در بین دانش آموزان، باین موسسه بیمه ای مسابقه نقاشی و انشا نویسی با موضوع زمین پاک را برای دانش آموزان مدارس شاهد استان برگزار کرد.

  سعید ابراهیمی بسطامی  گفت: روز زمین پاک برای اولین بار در ۲۲ آپریل سال ۱۹۷۰ نامگذاری شد و تاکنون هرساله در ایران مصادف با ۲ اردیبهشت و همچنین در سراسر جهان توسط فعالان حوزه محیط زیست، روز جهانی زمین پاک به جهت افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به مسائل محیط زیست جشن گرفته می‌شود.

  وی افزود: فعالان حوزه محیط زیست، دغدغه بسیاری برای محیط زیست و زمین دارند. به همین دلیل در هفته زمین پاک که از ۲ اردیبهشت به مدت یک هفته آغاز می‌شود، بحث‌ها و فعالیت‌های زیستی در سازمان‌های گوناگون در نظر گرفته می‌شود که هدف از آنها این است که به مردم یادآوری کنند که زمین، نیاز به حمایت دارد.

  مدیر بیمه دی استان اظهار کرد: آشناکردن کودکان و نوجوانان با باید‌ها و نباید‌های زیست‌محیطی، یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که باید با جدیت پیگیری شود.

  بسطامی، با بیان اینکه بحران‌های زیست‌محیطی و تغییر اقلیم، بیشترین تأثیر را بر روی کودکان خواهد گذاشت، عنوان کرد: تخریب محیط‌زیست آینده کودکانمان را سرد و تاریک می‌کند و شاید راه بازگشت به شرایط مطلوب برای همیشه از بین برود.

  گفتنی است این مراسم با هدف ایفای نقش اجتماعی بیمه دی و ترویج فرهنگ زیست محیطی در بین کودکان و نوجوانان به همت مدیریت بیمه دی استان آذربایجان غربی برگزار شد و در پایان از صاحبان آثار برتر نقاشی که به دبیرخانه ارسال شده بود با اهدای جوایزی تجلیل شد.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *