×
×

آماده سازی نقشه راه خدمت به زائران اربعین حسینی در آذربایجان غربی

 • کد نوشته: 4954
 • اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۳
 • 22 بازدید
 • ۰
 • استاندار آذربایجان‌غربی گفت: نقشه راه خدمت به زائران اربعین حسینی و همچنین توسعه زیرساخت‌ها در استان آماده شده است.
  آماده سازی نقشه راه خدمت به زائران اربعین حسینی در آذربایجان غربی

  استاندار آذربایجان‌غربی عصر امروز در جلسه ستاد اربعین استان با بیان اینکه بازگشایی مرز تمرچین و تردد زائران اربعین حسینی از این مرز، یک ظرفیت بزرگ فرهنگی را برای استان ایجاد کرده است، از تلاش‌های اعضای این ستاد در دو سال گذشته قدردانی کرد.

  محمدصادق معتمدیان افزود: اعضای این ستاد بدون توجه به مسائل اداری، به عشق حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و خدمت به زائرین اربعین حسینی تمام تلاش خود را انجام داده و همه پای کار بودند تا شرایط لازم را برای تردد بدون مشکل زائران فراهم کنند.

  وی با بیان اینکه آذربایجان غربی در تردد زائرین اربعین حسینی از مرز تمرچین، یکی از استان‌های نوپاست، خاطرنشان کرد: با وجود نوپا بودن استان در تردد زائرین اربعین، توانستیم با کیفیت‌ترین خدمات را به زائرین اربعین حسینی در کشور ارائه دهیم.

  استاندار آذربایجان‌غربی به تردد زائرین خارجی اربعین حسینی به ویژه برخی از زائران کشور‌های منطقه قفقاز از مرز تمرچین نیز اشاره کرده و افزود: مرز تمرچین به عنوان یکی از مرز‌های بین‌المللی در راستای تردد زائرین اربعین حسینی در حال شناخته شدن در منطقه است.

  معتمدیان با قدردانی از مردم اهل سنت استان و به ویژه مردم شهرستان پیرانشهر در استقبال و میزبانی از زائران اربعین حسینی، اضافه کرد: یکی از بزرگترین برکات اربعین، حضور خودجوش اهل سنت در خدمت به زائران اربعین حسینی بود که با وجود تلاش‌های دشمن برای تفرقه افکنی، استقبال کم نظیر مردم منطقه از زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، این توطئه‌ها را خنثی کرد.

  وی با اشاره به اینکه در زمان تردد زائران اربعین حسینی از مرز تمرچین به سمت عتبات عالیات شاهد هیچگونه مشکل امنیتی نبودیم، افزود: به برکت خون شهدا و مجاهدت‌های نیرو‌های نظامی، انتظامی و امنیتی، مرز تمرچین به عنوان یکی از مرز‌های امن کشور مطرح است و این مسئله موجب شده که زائران و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با آرامش کامل و بدون هیچ دغدغه‌ای، این مسیر را برای تشرف به کربلای معلی انتخاب کنند.

  فراهم شدن تدابیر لازم و حداکثری برای خدمت به زائران اربعین حسینی

  استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه امسال، سومین سال حضور زائران اربعین حسینی برای تردد از مسیر مرز تمرچین می‌باشد، اظهار داشت: امسال نیز تمامی تدابیر لازم و حداکثری برای خدمت به زائران اربعین حسینی در حوزه‌های مختلف در استان اندیشیده شده است.

  معتمدیان با تاکید بر فعال شدن تمامی کمیته‌های ستاد اربعین حسینی در استان، افزود: نقشه راه در خدمت به زائران اربعین حسینی و همچنین توسعه زیرساخت‌ها آماده شده و مسئولین کمیته‌ها در راستای جذب منابع ملی برای اجرای برنامه‌های عنوان شده، تلاش جدی داشته باشند.

  وی با بیان اینکه در سال گذشته برخی از مشکلات در حوزه ناوگان حمل و نقل را شاهد بودیم، تصریح کرد: امسال برنامه‌ریزی‌های لازم جهت استفاده از ظرفیت ناوگان حمل و نقل ترکیه و اقلیم کردستان عراق در کنار پتانسیل خطوط ریلی و حمل و نقل استان در راستای تردد امن و بدون مشکل زائران اربعین حسینی انجام می‌شود.

  استاندار آذربایجان‌غربی بر تکمیل پایگاه‌های امداد و نجات و اورژانس، بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت فناوری اطلاعات و توسعه زیرساخت‌ها در این حوزه و پوشش کامل اینترنت از مسیر ورود زائران اربعین حسینی به استان تا مرز تمرچین تاکید کرد.

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *